Whitening teeth

بلیچینک یا سفید کردن دندان ها :

دندانهای زرد رنگ نسبت به دندان های مایل به خاکستری به درمان بلیچینک بهتر پاسخ می دهد و دوام و درمان بیشتری دارند به طوری که دندان های زرد رنگ بعد از درمان بلیچینگ و سفید شدن به مدت 3تا10سال به همین صورت باقی می مانند و این مدت بستگی به میزان مصرف بیمار از مواد رنگی مثل چای و قهوه و سیگار دارد ولی با وجود این باز هم پاسخگویی به درمان بسیار بالاست اما دندان های مایل به خاکستری ممکن است هر 6 ماه نیاز به درمان مجدد داشته باشد.

درمان بلیچینگ در صورتی که فقط رنگ دندان ها ناجور است بسیار مطلوب و کافی است اما اگر خود دندان نیاز به اصلاح با ونیر ها دارد می توان درمان بلیچینگ را بکار برد تا دندان زیر ونیر روشن تر گردد و نهایتا رنگ ونیر روشن تر و تراش آن کمتر گردد و یا اینکه دندانهای باقیمانده دیگر و مجاور ونیر ها که نیاز به ونیر ندارند ، سفید تر شوند.

 

ملاحظات بعد از بلیچینگ :

تا 48 ساعت سعی می شود از مواد رنگی مثل زعفران و چای و قهوه و.... کمتر استفاده شود یا درصورت استفاده سریعا مسواک زده شود.

بعد از بلیچینگ ممکن است بندرت درد اندکی وجود داشته باشد که با یک مسکن ساده برطرف می شود و تا 48 ساعت کلا برطرف می گردد. روی لثه ممکن است نقاط سفید رنگی دیده شود که بلافاصله بعد درمان دیده می شود که آن هم تا 48 ساعت برطرف می گردد.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان به سه روش قابل انجام است :

1-      داخل مطب

2-      در منزل

3-      ترکیبی از مطب و منزل

داخل مطب :

نتیجه سریعتر دارد و سفیدی بیشتری تا 2 هفته اول درمان دارد که به تدریج این سفیدی بر می گردد ولی به زردی دندان اولیه مطلقا نمی رسد.

در منزل :

بسته به نوع غلظت ماده از 2 تا 8 ساعت می باشد که معمولا در شب ها گذاشته می شود.

در نهایت نتیجه هر دو مطب و منزل فرقی ندارد.

teeth whitening 4 you 201

ترکیب مطب و منزل برای کسانی که نتیجه سفید تری می خواهند ، قابل انجام است.

کلا درمان بلیچینگ در صورتی که مورد مناسب درمان درست انتخاب شود درمان بسیار ایمن و مطلوبی می باشد. در صورتی که قبل از بلیچینگ پوسیدگی ها درمان شود و سایش دندان ها در ناحیه طوق لثه با مواد همرنگ گلاس اینومر پوشانده شود و حساسیتی در دندان های موجود نباشد ، بعد از درمان بلیچینگ نیز حساسیستی بروز نخواهد کرد.

RAXO Related Articles

درباره دکتر رزیتا پورکیان

دکتر رزیتا پورکیان ، جراح-دندانپزشک می باشند و تجربه بسیار موفقی در درمان بیماران دندانپزشکی داشته اند. ایشان تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه معتبر گذرانده اند و مدارک بسیاری در درمان دندانپزشکی از موسسات مختلف تخصصی دارند. حصول درمان موفق همراه با تکنولوژی بروز و جدید ، از اهداف اصلی ایشان است و همواره کوشیده اند ، همراه با تکنولوژی ، دانش خود را نیز افزایش دهند.