* گاز استریل را تا یک ساعت پس  از کشیدن در دهان نگه دارید ، آب دهان را به طور معمول تا 24 ساعت فرو ببرید و از زبان زدن و میک زدن ناحیه بپرهیزید.
* خونریزی خفیف پس از جراحی طبیعی بوده و تا 24 ساعت ممکن است ادامه داشته باشد .
* بهتر است قبل از شروع درد و یک ساعت بعد از کشیدن دندان ، یا جراحی هر 6 ساعت از داروهای مسکن استفاده شود و در صورت لزوم طبق دستور پزشک آنتی بیوتیک مصرف شود.
* در چند ساعت اول پس از جراحی غذاهای جویدنی میل نشود و 24 ساعت پس از جراحی غذاهای سرد و مایع استفاده شود و تا یک هفته از جویدن غذا با ناحیه جراحی شده یا کشیده شده خودداری شود.
* بعد از مصرف هر وعده غذا تا یک هفته با دهانشویه یا آب نمک  رقیق به خوبی شستشو داده شود تا از باقی ماندن غذایی در محل و ایجاد حفره خشک جلوگیری به عمل آید.
* در صورتی که جراحی انجام شده باشد ناحیه عمل شده را از روی صورت با کیسه یخ به طور متناوب 20 دقیقه به 20 دقیقه تا 4 الی 5 ساعت کمپرس کنید.
* از دستکاری محل زخم و بخیه ها و کنار زدن لثه و هرگونه اقدام جهت دیدن محل زخم خودداری نموده و مسواک زدن را 24 ساعت پس ازجراحی شروع نمایید و همچنین سعی شود محل زخم با مسواک تحریک نگردد.

کشیدن دندان

RAXO Related Articles

درباره دکتر رزیتا پورکیان

دکتر رزیتا پورکیان ، جراح-دندانپزشک می باشند و تجربه بسیار موفقی در درمان بیماران دندانپزشکی داشته اند. ایشان تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه معتبر گذرانده اند و مدارک بسیاری در درمان دندانپزشکی از موسسات مختلف تخصصی دارند. حصول درمان موفق همراه با تکنولوژی بروز و جدید ، از اهداف اصلی ایشان است و همواره کوشیده اند ، همراه با تکنولوژی ، دانش خود را نیز افزایش دهند.