وقتی قسمتی از دندان پوسیده می شود لازم است ابتدا برداشته شود و سپس با مواد پرکردگی دندانی پر شود تا از پیشرفت پوسیدگی جلوگیری شود. مواد پرکردگی می تواند از جنس کامپوزیت یا مواد همرنگ دندان باشند یا از مواد آمالگام باشند.

مواد کامپوزیتی یا همرنگ دندانی :

1jpw4n47

composite 01


این نوع مواد به رنگ دندان بوده ، امروزه برای پرکردگی دندانها به مراتب استفاده میشوند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انواع محکمتری از این مواد ساخته می شوند که دارای استحکام مواد پرکردگی آمالگام بوده ، بدلیل همرنگ بودن با دندان ظاهر زیباتری نیز دارند و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.


پرکردن با آمالگام :

kyegowor
آمالگام دندانی بیش از یک قرن است توسط دندانپزشکان مورد استفاده قرار می گیرد ، با سهولت بیشتری انجام می شود و درمقایسه با روش های دیگر ارزانتر هستند ولی از نظر ظاهری زیبا نیستند.
اگر چه آمالگام دندانی همچنان یک ماده نگهدارنده ایمن و معمول است که از مواد جیوه استفاده می شود، کماکان نگرانی های زیادی وجود دارد.
معایب آمالگام عبارتند از حساسیت کوتاه مدت به گرما یا سرما پس از پر کردن ، ظاهر نازیبا در مقایسه باسایر دندانها.

RAXO Related Articles

درباره دکتر رزیتا پورکیان

دکتر رزیتا پورکیان ، جراح-دندانپزشک می باشند و تجربه بسیار موفقی در درمان بیماران دندانپزشکی داشته اند. ایشان تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه معتبر گذرانده اند و مدارک بسیاری در درمان دندانپزشکی از موسسات مختلف تخصصی دارند. حصول درمان موفق همراه با تکنولوژی بروز و جدید ، از اهداف اصلی ایشان است و همواره کوشیده اند ، همراه با تکنولوژی ، دانش خود را نیز افزایش دهند.