هنگامی که تاج یک دندان آسیب زیادی دیده باشد ، لازم است احیا شود. قسمت تاج دندان با روکش سفارشی ساخته شده در لابراتوار جایگزین شود. برای اینکار ابتدا قسمت تاج دندان آماده سازی می شود و پس از قالبگیری و ساختن مدل گچی از فک بیمار به لابراتوار ارسال می شود تا روكش ساخته شود. اگر دارای دندان های آسیب دیده یا شکسته هستید و قصد دارید از روکش دندان برای محافظت از آن ها و افزایش زیبایی چهره و لبخند خود استفاده کنید توصیه می کنیم این مقاله از سایت دکتر پورکیان را با دقت بخوانید. دکتر رزیتا پورکیان بهترین دندانپزشک خانم در ستارخان می باشند که می توانند برای روکش کردن دندان هایتان به ایشان مراجعه کنید.

 

روکش دندان

 

انجام روکش دندان چه مدت طول می کشد؟

ساخته شدن روکش دندان در تهران ، ستارخان و دیگر مناطق کشور ممکن است 1 تا 2 هفته طول بکشد. در این مدت زمان یک روكش موقت روی دندان قرار می گیرد. معمولا گذاشتن روكش بعد از یک روش ترمیم عمیق مانند عصب کشی لازم است.

انواع روکش ها

روکش  کشیدن دندان می تواند بصورت تمام فلزی ، تمام سرامیکی و یا ترکیبی از این دو باشند.

  • روکش دندان تمام سرامیکی :

روكش های تمام سرامیکی به طور کامل از جنس چینی ساخته می شوند. این روکش ها ضعیف و شکننده هستند و تنها از نظر ظاهری زیباتر هستند.

  • روكش های تمام فلزی :

روكش های تمام فلزی از جنس فلز می باشند. امروزه بدلیل زیبا نبودن ظاهر این روكش ها ، مورد استفاده قرار نمی گیرند. نوع فلزی چینی آن نسبت به تمام سرامیکی هزینه کمتری دارند و نسبت به تمام فلزی زیباتر هستند. درصورت لب پر شدن چینی این روكش ها ، نمای فلزی نازیبایی در ناحیه لبه دندان دارند و در بعضی مواقع ، لبه فلزی آن ها در ناحیه نزدیک لثه دیده می شود.

 

روکش دندان

 

طبق گفته های دکتر پورکیان بهترین دندانپزشک زیبایی خانم در تهران و ستارخان روكش های زیر کونیا بهترین نوع روکش دندان هستند . در آن ها بـه جـای استفاده از فلز تیره از نوعی ماده سفید به نام زیرکونیوم استفاده شده است. روكش زیرکونیوم با خـاصیـت استحکـام روكش فلزی و زیبایـی نوع سـرامیکـی هستند. طـراحـی و سـاخـت آن ها بـا دقـت بالا انجام می شود. با مراقبت مناسب و رعایت بهداشت کافی ، یک تاج با کیفیت خوب می تواند چندین سال در دهان شما باقی بماند.