داشتن لبخندی زیبا و دندان هایی درخشان برای تمامی افراد مهم است زیرا لبخند تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطب دارد. برای سفید کردن دندان روش های مختلفی وجوددارد که در منزل و مطب انجام می شوند . روش های خانگی یا سنتی که برای سفید نمودن دندان ها وجود دارد به طور معمول نیاز به زمان مدت طولانی برای نتیجه گیری دارند به همین دلیل درصد کمی از افراد به سمت چنین روش هایی می روند . در ادامه این مقاله دکتر رزیتا پورکیان  بهترین دندانپزشک زیبایی در غرب تهران در رابطه با این پروسه توضیحاتی را بیان می کنند که توصیه می شود قبل از اقدام به انجام این پروسه آن را به طور کامل و با دقت بخوانید.

سفید کردن دندان

چه زمانی نیاز است تا اقدام به سفید کردن دندان ها کرد؟

اکثریت افراد ترجیح می دهند در کوتاه ترین زمان ممکن باعث تغییر رنگ دندان و سفید تر شدن آن شوند. برخی افراد از خمیر دندان ها و پودرهای سفید کننده دهان استفاده می کنند تا موجب تغییر رنگ دندان شوند ولی مصرف طولانی مدت از این مواد توصیه نمی شود. زیرا این موارد دارای درصد بسیار بالایی از مواد ساینده هستند که لایه ای از روی مینای دندان برمی دارند و این امر در طولانی مدت می تواند عوارض داشته باشد .

دندان های زرد رنگ نسبت به دندان های مایل به خاکستری به درمان بلیچینگ کردن در ستار خان بهتر پاسخ می دهند و دوام و درمان بیشتری دارند به طوری که دندان های زرد رنگ بعد از درمان بلیچینگ و سفید شدن به مدت ٣تا١۰سال به همین صورت باقی می مانند و این مدت بستگی به میزان مصرف بیمار از مواد رنگی مثل چای و قهوه و سیگار دارد ولی با وجود این باز هم پاسخگویی به درمان بسیار بالاست اما دندان های مایل به خاکستری ممکن است هر ۶ ماه نیاز به درمان مجدد داشته باشد.

درمان سفید کردن دندان در صورتی که فقط رنگ دندان ها ناجور است بسیار مطلوب و کافی است اما اگر خود دندان نیاز به اصلاح با ونیر ها دارد می توان این روش را بکار برد تا دندان زیر ونیر ، روشن تر گردد و نهایتا رنگ ونیر روشن تر و تراش آن کمتر گردد و یا اینکه دندان های باقیمانده دیگر و مجاور ونیر ها که نیاز به ونیر ندارند ، سفید تر شوند.

سفید کردن دندان

ملاحظات بعد از سفید کردن دندان

  • تا ۴٨ ساعت سعی می شود از مواد رنگی مثل زعفران و چای و قهوه و…. کمتر استفاده شود یا درصورت استفاده سریعا مسواک زده شود.
  • بهترین دندانپزشک زیبایی در ستارخان می گویند بعد از این پروسه ممکن است بندرت درد اندکی وجود داشته باشد که با یک مسکن ساده برطرف می شود و تا ۴٨ ساعت کلا برطرف می گردد. روی لثه ممکن است نقاط سفید رنگی دیده شود که بلافاصله بعد درمان دیده می شود که آن هم تا ۴٨ ساعت برطرف می گردد.

نمونه کار سفید کردن دندان دکتر رزیتا پورکیان در ستارخان تهران

 

پلیچینگ یا سفید کردن دندان به سه روش قابل انجام است :

  • داخل مطب :

نتیجه سریعتر دارد و سفیدی بیشتری تا ٢ هفته اول درمان دارد که به تدریج این سفیدی بر می گردد ولی به زردی دندان اولیه مطلقا نمی رسد.

  • در منزل :

بسته به نوع غلظت ماده از ٢ تا ٨ ساعت می باشد که معمولا در شب ها گذاشته می شود.
در نهایت نتیجه هر دو مطب و منزل فرقی ندارد.

  • ترکیب مطب و منزل:

برای کسانی که نتیجه سفید تری می خواهند ، قابل انجام است. کلا سفید کردن دندان در صورتی که مورد مناسب درمان درست انتخاب شود درمان بسیار ایمن و مطلوبی می باشد. در صورتی که قبل از بلیچینگ پوسیدگی ها درمان شود و سایش دندان ها در ناحیه طوق لثه با مواد همرنگ گلاس اینومر پوشانده شود و حساسیتی در دندان های موجود نباشد ، بعد از درمان بلیچینگ نیز حساسیستی بروز نخواهد کرد.

سفید کردن دندان

دلایل تغییر رنگ دندان

به مرور زمان استفاده از مواد غذایی باعث می شود تا رنگ دندان ها زرد یا کمی کدر شود. تغییر رنگ دندان امر طبیعی است و نمی توان از آن جلوگیری کرد و مصرف سیگار و مصرف زیاد قهوه از علائم مهم تغییر رنگ دندان هستند . از دلایل تغییر رنگ دندان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

  • سیگار کشیدن .
  • مصرف نوشیدنی های رنگی مانند قهوه ، چای و غیره .
  •  مصرف بیش از اندازه کاکائو .
  •  افزایش سن .
  •  عدم رعایت بهداشت دندان و دهان .

دلایل ذکر شده بدین معنا نیستند که نوشیدن چای و قهوه را به طور کامل قطع کنید تا دندان هایی سفید داشته باشید بلکه بدین معنا است که در مصرف مواد غذایی و نوشیدنی ها افراط نداشته باشید . روش هایی چون لمینیت دندان ، کامپوزیت دندان و بلیچینگ دندان از رایج ترین روش های سفید نمودن دندان می باشند که مزیت های خاص خود را دارند . کامپوزیت و لمینیت علاوه بر سفید کردن دندان منجربه بهبود فرم دندان و اصلاح خط لبخند نیز می شوند ولی تمرکز بلیچینگ بر روی سفید نمودن دندان ها است .

 

توضیحات کامل دکتر رزیتا پورکیان در رابطه با سفیدکردن دندان

 

بهترین روش

صورت زیبا و دلنشین مشخصات بسیاری دارد ولی یکی از مشخصه های بارز یک چهره زیبا ، داشتن دندان هایی سفید و منظم است. دندان ها بر اثر عوامل بسیاری تحت تاثیر قرار میگیرند و رنگ آن ها به مرور زمان زرد یا سیاه می شود . در چنین مواردی افراد به دنبال سریع ترین و بهترین روش سفید سازی دندان هستند و اغلب در مراحل اولیه به روش هایی چون استفاده از آبلیمو یا روش های دیگر رو می آورند ولی پس از عدم کسب نتیجه ایده آل ، روش های پزشکی را برای سفید سازی دندان انتخاب می کنند.

سفید سازی دندان توسط روش های بسیاری انجام می شوند و بستگی به خواسته بیمار دارد. در صورتی که بیمار علاوه بر رنگ دندان تمایل به بهبود اختلالات دندان نیز داشته باشد ، روش هایی چون کامپوزیت ، لیمینیت ، روکش دندان ، ایمپلنت و غیره مناسب هستند اما در شرایطی که بیمار، دندان هایی مرتب داشته باشد و تنها تمایل به بهبود رنگ دندان داشته باشد انجام بلیچینگ دندان ، بهترین روش برای سفید کردن دندان در ستار خان است. بنابراین در ابتدا بهتر است بیمار توسط دندانپزشک زیبایی و ترمیمی معاینه شود تا اقدامات مورد نیاز برای سفید سازی دندان ها انجام گیرد و در جلسه معاینه ، مشاوره های موردنیاز را نیز دریافت کنید.

سفید کردن دندان

بلیچینگ دندان بهترین روش برای سفید کردن دندان در غرب تهران

ماده ی اصلی سفید کننده دندان پر از از اکسید هیدروژن است که باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب کرده بین هرم های مینایی دندان شده و آن ها را از بین می برد ، در نهایت رنگ دندان ها سفید می شود . برخی از متقاضیان سوال می کنند که با انجام این کار ، دندان ها چه مقدار سفید می شوند ؟ سفید سازی دندان بستگی به جنس دندان و نوع رنگدانه های رسوب شده آن دارد بنابراین نمی توان پاسخ دقیقی برای این سوال اعلام کرد.  بلیچینگ بر روی دندان های پرشده ، پوسیده ، دندان های دارای روکش و نواحی زرد ناشی از تحلیل لثه تاثیری ندارد. قبل از اقدام لثه در صورت نیاز جرمگیری و برساژ انجام می شود بنابراین برای کسب نتیجه ایده آل بهتر است توسط دندانپزشک زیبایی معاینه شوید.

هزینه سفید کردن دندان در ستارخان

برای مطلع شدن از هزینه این عمل بهتر است به دندانپزشک زیبایی مراجعه کنید زیرا دستمزد دریافتی دندانپزشکان با یکدیگر متفاوت است .