لبخند یکی از بارزترین مشخصه ظاهری در هر فرد است. لبخند زیبا و متناسب، شخصیتی درخشان و با اعتماد به نفس را از شما به نمایش می‌گذارد و تاثیر مثبتی را در برقراری ارتباط با اطرافیان ایجاد می‌کند. طرح لبخند باعث می شود شما زیبایی را به چهره خود بازگردانید و اعتماد به نفستان را افزایش دهید. لبخند با توجه به فرم چهره، جنس و شخصیت طراحی می شود و این طراحی اختصاص به آن فرد دارد. افرادی که خواهان انجام این پروسه هستند می توانند به دکتر رزیتا پورکیان بهترین دندانپزشک زیبایی در ستارخان تهران مراجعه نمایند تا ایشان با تکیه بر  دانش ، مهارت و تجربه خود لبخندی زیبا و جذاب برای شما به وجود آورد.

 

طرح لبخند

 

یک اصل و قانون زیبایی به نام تناسب طلایی

ناهنجاری های دندان باعث می شوند تا از زیبایی کاسته شود و این امر می تواند تاثیر منفی در اعتماد به نفس فرد داشته باشد . داشتن لبخند زیبا نتیجه مثبتی در افزایش کیفیت روابط اجتماعی فرد دارد به همین دلیل امروزه روش های مختلفی برای اصلاح ناهنجاری های دندان و در نتیجه زیباتر شدن لبخند افراد وجود دارد.

نسبت طول به عرض هر دندان و همچنین عرض هر دندان به دندان کناری میزان معینی می باشد این یک اصل و قانون زیبایی به نام تناسب طلایی می باشد.  طبق تحقیقات آکادمی زیبایی آمریکا بیش از ٩٩% بزرگ سالان آمریکایی اعتقاد دارند که لبخند یکی از مهم ترین فاکتور ها در روابط اجتماعی و موقعیت های کاری و شغلی است. به همین علت افراد زیادی هستند که به دنبال بهبود زیبایی لبخند و افزایش اعتماد به نفس خود هستند.

طبق تحقیقات لبخند زیبا و دلنشین دومین فاکتور زیبایی صورت (اولین فاکتور چشم) است . طرح لبخند زیبا حاصل تلفیق اجزا صورتی و دندانی است . این اجزا شامل تناسب کلی شکل و پروفایل صورت با طراحی لبخند ، رنگ پوست صورت ، فرم لب ها و گونه ، فرم و طرح لثه ،  فرم ، رنگ و موقعیت دندان ها می باشد. در واقع ترکیب این اجزا یک منحنی ایجاد می کند که به خط لبخند مشهور بوده و باعث ایجاد چهره دلنشین، شاد و مثبت خواهد شد.

مهم ترین مساله در طرح لبخند در تهران یا سایر شهر های ایران تشخیص و طرح درمان درست است. این دانش و هنر متخصص زیبایی و پروتز است که صورت و لبخند هر شخص را آنالیز نموده و روابط میان اجزای صورت را به خوبی بشناسد،و بهترین طرح درمان را ارائه دهد. توجه داشته باشید اگر میخواهید دندان هایتان را زیبا و لبخندتان را جذاب کنید پیش از تصمیم گیری در مورد درمان،لازم است با بهترین دندانپزشک متخصص زیبایی و ترمیمی در ستارخان تهران مشورت کنید تا بهترین گزینه را برایتان مشخص کند.

 

طرح لبخند

 

منظور از اصلاح طرحی کردن لبخند چیست؟

طبق گفته های دکتر پورکیان بهترین دندانپزشک خانم در ستارخان طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند مجموعه ای از درمان هاست که روی دندان ها یا لثه صورت می گیرد ، تا لبخند دلنشین ایجاد گردد. این درمان ها شامل لمینیت های سرامیکی ، ونیر های کامپوزیتی ، بلیچینگ (سفید کردن دندان) ، روکش های سرامیکی برای دندان های به شدت تخریب شده ، و ایمپلنت جهت جایگزینی دندان های از دست رفته است. گاهی نیاز به یک جراحی لثه زیبایی هم وجود دارد . روش دیگر ارتودنسی است که بیشتر برای دندان های سالم تجویز می گردد.

در طراحی لبخند برخی درمان ها ضروری است ، مثلا در صورتی که میزان لثه و یا فرم آن نا مناسب باشد، یا دندان ها پوسیده و شکسته باشد. برخی از درمان ها نیز اختیاری هستند ، مثل رنگ دندان که ممکن است دندان ها سالم اما دچار تغییر رنگ شده باشند . مهم ترین مساله در این پروسه آنالیز دقیق فرم صورت ، بینی ، لثه ، لب و گونه و دندان ها توسط متخصص و ارائه بهترین درمان است.

 

 

مشکلاتی که در طرح لبخند برطرف می‌شوند عبارتند از:

ارکان مختلف طراحی لبخند با هم ترکیب می‌شوند تا بدون استفاده از هرگونه جراحی سخت و تهاجمی ظاهر خود را تغییر و بهبود دهید .

 • شکل صورت: از لحاظ زیبایی شکل دندان‌هایتان باید با شکل و ویژگی‌های چهره یتان هماهنگ باشد.
 • رنگ دندان‌ها:  تناسب رنگ در ایجاد لبخندی که طبیعی به نظر می‌رسد و نه مصنوعی بسیار مهم است . معمولاً دندان‌های سفیدتر در لبخندباعث جوان‌تر و طبیعی‌تر به نظر رسیدن چهره و دندان می شوند. همچنین دندان‌هایی که شفافیت ندارند غیرطبیعی و مصنوعی به نظر می‌ آیند . در آخر ، رنگ ، پوست و موی شما ممکن است که بر تیرگی یا روشنی ونیر های پرسلین پیشنهادی اثر بگذارد.
 • دندان‌های کج: در مراحل طرح لبخند با پر کردن فضاها و هم تراز کردن دندان‌ها از طریق انجام ارتودنسی می‌توان دندان‌های کج را صاف کرد .
 • دندان لب‌پریده و یا دارای فاصله: با انجام این فرایند می‌توان دندان‌های لب‌ پریده ، ترک‌ خورده و یا دندان‌ های ناقص را پوشاند. علاوه بر آن نیز از این تکنیک عالی و فوق العاده می‌ توان برای از بین بردن فاصله بین دندان‌ ها و صاف کردن دندان‌ ها نیز استفاده نمود.

چه کسانی کاندید طرح لبخند هستند؟

طراحی لبخند جهت کسانی که نواقصی در دندان ها ( مثل پوسیدگی ، نامرتبی ، فاصله دار بودن دندان ها  ، شکستگی ، بدرنگی ، بدفرمی ) باشد دارند ، یا یک یا چند دندان را از دست داده اند ، مورد نیاز است. گاهی شما فاکتوری را در طراحی لبخند خود دوست ندارید ، مثلا رنگ دندان ها یا اینکه احساس می کنید باید تغییر مثبتی در دندان های شما ایجاد شود ،یا اینکه دندان های شما نمای زیبایی ندارد ، در این موارد نیز می توان از درمان زیبایی یا اصلاح طرح لبخند استفاده کرد . افرادی که لبخند سالم و نسبتا مناسبی دارند ، دندان های کاملا سالم و نسبتا مرتبی دارند ، و لثه آن ها دچار مشکل نیست (کوتاهی و یا بلندی بیش از اندازه لثه) کاندید مناسبی برای انجام این پروسه زیبایی و درمانی نمی باشند. کسانی که به دنبال بهترین دندانپزشکی در تهران و غرب تهران برای طراحی لبخند هستند می توانند به دکتر رزیتا پورکیان بهترین دندانپزشک زیبایی خانم در ستارخان مراجعه کنند.

 

طرح لبخند

 

روش های اصلاح و طرح لبخند به شرح ذیل می باشد:

 • کامپوزیت دندان

در صورتی که بخشی از دندان شکسته شده یا ترک هایی بر روی دندان ایجاد شده باشد دندانپزشک از ونیر کامپوزیت برای اصلاح و ترمیم آن استفاده می کند.کامپوزیت ماده سفیدی است که برای دندان های جلویی یا دندان های آسیا به منظور رفع مشکلات ظاهری دندان کاربرد دارد. کامپوزیت دندان بیشتر جنبه زیبایی دارد و اکثریت متقاضیان این روش به دنبال بهبود مشکلات ظاهری دندان مانند بدرنگی ، فاصله بین دندانی ، شکستگی های جزئی و موارد این چنینی هستند.
هیچ فردی نمی تواند منکر تاثیر لبخند بر زیبایی چهره باشد به همین دلیل است که در جوامع امروزی رفع مشکلات مرتبط با دندان اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. طرح لبخند زیبا علاوه بر زیبایی چهره فرد ، به بالا رفتن اعتماد به نفس و حضور فرد در اجتماع نیز کمک می کند.  به طور معمول افرادی اقدام به کامپوزیت می کنند که دندان های آن ها ریشه سالمی دارد و تنها از ظاهر دندان هایشان راضی نیستند. کامپوزیت اگر به درستی انجام شود بیماران احساس رضایت را با زدن لبخند های پی در پی به اشخاص دیگر منتقل می کنند در نتیجه اولین تاثیر کامپوزیت ، افزایش اعتماد به نفس بیمار است.

پس از کامپوزیت ، بیمار باید دقت کند که از چه مواد غذایی برای تغذیه استفاده می کند زیرا برخی از مواد غذایی کافئین دار و حاوی رنگ های غذایی ، مواد کامپوزیت را تحت تاثیر قرار می دهند و از میزان درخشش و کیفیت رنگ آن می کاهند.

 • ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان با هدف پر کردن فضای دندان از دست رفته انجام می شود و مانند یک دندان مصنوعی در دهان است.

 • بلیچینگ دندان

در این روش طرح لبخند دندانپزشک با استفاده از مواد مخصوصی اقدام به رفع بدرنگی های دندان کرده و باعث سفید شدن دندان های فرد می شود.

در تمامی روش های ذکر شده دندان ها سفید تر ، مرتب تر و زیباتر از قبل می شوند ولی نحوه انجام روش های ذکر شده متفاوت است و کارایی های متفاوتی دارند. به طور مثال بلیچینگ دندان تنها برای رفع بد رنگی دندان استفاده می شود و ارتباطی با اصلاح شکل دندان ندارد. زیباتر شدن دندان ها منجربه زیبایی لبخند فرد و در نهایت افزایش زیبایی چهره و اعتماد به نفس او می شود.

از همین رو درباره هر یک از موارد فوق مقالات جامعی تهیه شده و در وب سایت خانم دکتر رزیتا پورکیان بهترین دندانپزشک طرح لبخند خانم در ستارخان موجود است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن ها مراجعه کنید و در صورت داشتن سوال از طریق وب سایت و صفحه اینستاگرام سوالات خود را بپرسید.

لبخندی زیبا حاصل دندان هایی زیبا ، سفید و مرتب است به همین دلیل گاهی نیاز است تا دندانپزشک تغییراتی در فرم لثه ، طول دندان و فاصله بین دندان ها ایجاد کند تا شکل دندان ها زیبا شود.تغییراتی که در ظاهر دندان ایجاد می شود بستگی به مشکل بیمار دارد به همین دلیل توصیه می شود برای دریافت مشاوره های زیبایی دندان ، حتماً به یک دندانپزشک خوب و ماهر مراجعه کنید .

 

طرح لبخند

 

اصلاح شکل و رنگ دندان بدون ارتودنسی

 • روکش کردن دندان (ونیر)

ونیرها (veneer)، نازک و همرنگ دندان هستند که سطح جلویی دندان ها را می پوشاند. روکش ها می توانند باعث تغییر رنگ و یا تغییر شکل دندان ها شوند، اما این فرایند قابل برگشت نیست و نمی توان آنها را برداشت. ونیرهای با جنس چینی بهتر از ونیرهای با جنس صمغی هستند و در برابر بروز لکه ها مقاوم هستند و بازتاب نور در ونیرهای چینی شبیه بازتاب نور در دندان های طبیعی می باشد. ونیرهای صمغی نازک تر می باشند و قبل از قرار دادن بر روی دندان، باید مقدار کمی از دندان را برداشت. بهتر است راجع به نوع ونیر برای طرح لبخند از بهترین دندانپزشک زیبایی خود در غرب تهران و ستارخان سوال کنید.

 • پرکردن با کامپوزیت

پرکردگی دندان گاهی در اثر خرد شدن نیاز به جایگزینی دارد. بسیاری از افراد آمالگام نقره ای را با کامپوزیت هم رنگ دندان تعویض می کنند. افراد برای زیبا شدن دندان ها به جای آمالگام نقره ای، از کامپوزیت هم رنگ دندان استفاده می کنند. برخی از افراد هم نگران هستند که آمالگام نقره ای محتوای جیوه می باشد و برای سلامتی خطر دارد، لذا از کامپوزیت هم رنگ دندان استفاده می کنند. در پرکردگی بزرگ با کامپوزیت نسبت به آمالگام نقره ای، دندان پرکرده زودتر فرسوده می شوند. اما در پرکردگی های کوچک، کامپوزیت به خوبی عمل می کند.

 •  شکل دهی مجدد لثه

در مواردی که دندان ها بسیار کوچک می باشند و یا خط لثه ناهموار باشد، این روش برای طرح لبخند در غرب تهران سودمند است. مقدار کوچکی از بافت لثه و اگر لازم باشد بافت استخوانی اضافی برداشته می شود تا دندان ها بیشتر دیده شوند. این روش را می توان برای یک دندان و یا بیشتر انجام داد.

 • طرح لبخند با بریج دندان 

در صورتی که دندانی کشیده شود، برای جایگزینی آن، دو دندان مجاور ناحیه بی‌دندانی به عنوان پایه در نظر گرفته شده و ناحیه وسط پر می ‌شود. به این روش که یکپارچه بوده و سه دندان (دو دندان پایه و یک دندان وسط) متصل به هم هستند، بریج یا پل گفته می‌شود. بریج ها از دو روکش برای دندان های دو طرف ساخته شده اند و دندان ساختگی در بین این دو روکش قرار دارد. این دندان های ساختگی می تواند از جنس: طلا، آلیاژ، چینی و یا ترکیبی از این مواد باشد. بریج ها حمایت کننده دندان های طبیعی و یا ایمپلنت ها می باشند. بریج جهت درمان بی دندانی ساخته می‌شود؛ به این صورت که با قرار گرفتن روی دندان های طرفین ناحیه بی دندانی، به شکل یک پل قسمت بی دندانی را کامل می‌کند.

مزایای اصلاح و طرح لبخند چیست؟

 • اصلاح لبخند باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود.
 • باعث زیبا ترشدن چهره فرد می شود.

انتخاب بهترین دکتر برای اصلاح طرح لبخند

 1. برای انتخاب یک دندانپزشک خوب و با تجربه برای اصلاح و طراحی کردن لبخند می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نمایید.
 2. پس از تهیه لیستی از بهترین دندانپزشکان درباره میزان تحصیلات ، سوابق کاری و میزان رضایت بیماران آن ها تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
 3. برای اطمینان بیشتر درباره دندانپزشک مورد نظر نمونه کارهای او را مشاهده کنید.
 4. حتما در جلسه مشاوره تمامی مشکلات دندانی خود را به دندانپزشک بگویید تا او بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد دهد.

بهترین دکتر برای اصلاح و طراحی لبخند در ستار خان

بسیاری از متقاضیان پس از انجام روش های زیبایی طرح لبخند ، رضایت کافی را ندارند زیرا بر این باورند که دندان هایشان بیش از حد مصنوعی شده است و جلوه زیبایی ندارد. میزان تراش و نحوه نصب کامپوزیت اهمیت بالایی دارد و علاوه بر زیبایی دندان ها بر طرل عمر کامپوزیت نیز تاثیر گذار است به همین دلیل بیماران قبل از هر اقدامی، در ابتدا باید یک دندانپزشک ماهر را انتخاب نمایند. اگر دندانپزشک از مهارت و تخصص برخوردار باشد به خوبی می تواند کامپوزیت را بر روی دندان نصب کند و از بروز عارضه جلوگیری کند.
عکس طرح لبخند هایی که دکتر رزیتا پورکیان با کامپوزیت انجام داده اند یکی از مهم ترین مدارک برای اثبات میزان مهارت شان است . نمونه کارهای دکتر پورکیان را می توانید در صفحه رسمی اینستاگرام و سایت ایشان مشاهده نمایید .

 

اصلاح طرح لبخند با لمینت در ستارخان تهران 

 

مزایای طراحی لبخند

 • طراحی کردن و انجام اموری که باعث خلق لبخندی زیبا می شود می تواند مزایای بسیار زیادی را برای بیمار به دنبال داشته باشد. از میان مزایای که این پروسه برای بیماران به وجود می اورد می توان به موارد زیر اشاره کرد.
  ایجاد طرح لبخند ، با سفید کردن و روشن تر ساختن دندان ها باعث جوان تر نشان داده شدن چهره خواهد شد و باعث می شود تا اعتماد به نفس افراد به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کند.
 • با انجام این تکنیک بسیاری از بیماری ها و مشکلات دهان و دندان رفع خواهد شد.
 • همانطور که می دانید برای انجام این تکنیک ابتدا باید بسیاری از پوسیدگی های دندان ، عفونت ها ، بیماری های لثه را درمان نمود و سپس این پروسه را انجام داد.
 • ایجاد طرح لبخند با بهبود بخشیدن ساختار دهان و دندان می تواند نسبت لثه را نیز تنظیم کند و باعث شود که زمانی که لبخند میزنید لثه شما مشخص نباشد.
 • در یک لبخند زیبا عمق فضا های بین دندانی در لبه برند دندان ها از نسبت های خاصی پیروی می کنند.
 • تناسب دندان ها در طرح لبخند یکی دیگر از مزایای این فرایند می باشد. به این شکل که دو دندان وسط یا مرکزی هم اندازه و بدون فاصله یا روی هم افتادگی باشد و همچنین نسبت به سایر دندان ها کمی بلند تر باشد. البته در این رابطه نباید از ایجاد تناسب میان دندان های کناری نیز غافل شد و باید سایر دندان ها نیز با یک دیگر هم اندازه باشند تا لبخندی زیبا خلق نمایند.
 • بهبود رنگ دندان ها و بازگرداندن رنگ اصلی دندان ها
 • ایجاد احساس خوشایند بعد از هر بار لبخند زدن در جمع که باعث می شود شادابی و طراوت شما به زندگی تان نیز بازگردد.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر می باشد؟

هزینه های دندانپزشکی را نمی توان به طور دقیق اعلام کرد زیرا با توجه به نوع درمان و میزان پیچیدگی مشکل دندان هزینه تعیین می شود . دندانپزشک پس از بررسی دندان های بیمار ، تعیین می کند که اصلاح و طراحی لبخند با بلیچینگ کفایت می کند یا فرد باید ایمپلنت دندان و غیره انجام دهد .

همانطور که گفته شد روش های متفاوتی برای طراحی لبخند وجود دارد که هر یک هزینه های متفاوتی دارند و بهتر است با دندانپزشک زیبایی صحبت کنید تا با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید بهترین روش به شما پیشنهاد داده شود . در روش هایی چون کامپوزیت دندان ، ایمپلنت و لمینت دندان می توان یک دندان یا چند دندان را اصلاح کرد به همین دلیل تعداد واحد های مورد نیاز و موادی که استفاده می شود در تعیین هزینه تاثیرگذار هستند.

بنابراین نمی توان پیش از معاینه بیمار هزینه دقیقی برای طرح لبخند اعلام کرد و بهتر است پس از بررسی دندان های بیمار هزینه دقیق اعلام شود .  باید برای اطلاع از هزینه های دقیق و نهایی به دندانپزشک مورد نظر خود مراجعه نمایید تا وی پس در ابتدا وضعیت دندان های شما را بررسی کند.  به این نکته توجه داشته باشید که صرفا به خاطر هزینه به هر دندانپزشکی مراجعه نکنید.

 

طرح لبخند

 

آیا برای اصلاح طرح لبخند حتما باید ارتودنسی انجام دهید؟

عبارت رایجی است که امروزه ذهن‌ها را بسیار درگیر خود کرده ، اصلاح لبخند است. طح لبخند پایه درمانی نداشته و نشان دهنده یک تصور رایج است. در صورتی که فکر می‌کنید برای اصلاح طرح لبخند به ارتودنسی نیازی نیست ، کاملاً در اشتباه هستید و متخصص ارتودنسی باید به معاینه دندان های شما بپردازد. همچنین اگر دچار دندانی نامرتب باشید ، شک نکنید که مرحله اول پیش از انجام هر کاری ، ارتودنسی برای برطرف شدن نامرتبی دندان‌ها می باشد. در واقع می توان گفت ابتدا راهی جز ارتودنسی برای رفع این ناهنجاری وجود ندارد. اما با وجود مرتب بودن دندان‌ها و نداشتن مشکلات فکی نیازی به ارتودنسی نیست.

اقدام اولیه در اصلاح طرح لبخند

با توجه به اینکه طراحی لبخند روشی موثر در زیبا سازی چهره و افزایش اعتماد به نفس و احساس راحتی در جامعه می باشد. افرادی بسیاری به طراحی لبخند روی آورده اند. در ابتدا وضعیت لثه و دندان‌های بیمار توسط دندانپزشک چک می شود. در جلسه اول یک عکس از دندان‌های بیمار گرفته می‌شود و سپس توضیح کاملی از اهداف و فرایند طرح لبخند به متقاضی داده می‌شود. همان طور که گفته شد ، نیاز به ارتودنسی و یا ترمیم دندان‌ها یکی از اقدامات اولیه در انجام این فرایند می باشد.

مدت زمان اصلاح طرح لبخند

این زمان به عوامل متعددی مانند شرایط بیمار و نوع روش درمانی بستگی دارد. از این رو یک زمان واحد برای انجام این پروسه زیبایی وجود ندارد و زمان این پروسه نسبت به اصلاحات مورد نیاز برای هر فردی متفاوت است.

سوالات متداول

 • روش های اصلاح لبخند چه کاربردهایی دارند؟

به طور کلی تمامی روش های اصلاح طرح لبخند برای برطرف کردن مشکلات رفع فاصله بین دندان ها ،جایگزینی دندان از دست رفته ، بهبود پوسیدگی دندان  ، اصلاح شکستگی لبه دندان ، اصلاح رنگ دندان و غیره  انجام می شوند.

 • برای انجام این پروسه محدودیتی وجود دارد؟

با توجه به اینکه روش های بسیار زیادی چون کامپوزیت دندان ، بلیچینگ دندان ، ایمپلنت دندان ، روکش دندان و غیره برای اصلاح و طراحی کردن لبخند وجود دارد ، محدودیت خاصی برای انجام  آن وجود ندارد و در نهایت فرد برای انجام یکی از روش های فوق شرایط لازم را خواهد داشت.

 • رایج ترین روش طرح لبخند کدام روش است ؟

با توجه به قیمت مناسب و دوام بسیار بالای مواد کامپوزیت، انجام کامپوزیت دندان به یکی از رایج ترین روش ها برای اصلاح لبخند تبدیل شده است. توسط کامپوزیت می توانیم اکثر مشکلات مرتبط با دندان را برطرف کنیم ولی کامپوزیت نمی تواند جایگزینی برای دندان از دست رفته باشد و بیماران برای جایگزینی دندان از دست رفته شان، نیاز به ایمپلنت یا پروتزهای دندانی دارند.

 • این تکنیک چه عوارضی دارد؟

دندان ها عضوهایی حساسی هستند و نباید هیچ گونه آسیبی به مینای دندان رسیده شود ولی متاسفانه آسیب به مینای دندان از رایج ترین عوارض اصلاح طرح لبخند می باشد. عدم آسیب رسیدن به مینای دندان نیاز به مهارت بالای دندانپزشک دارد به همین دلیل ، متقاضیان اصلاح کردن و طراحی لبخند باید در انتخاب دندانپزشک دقت بالایی داشته باشند.
پیش از انتخاب بهترین دندانپزشک در ستارخان تهران ، در خصوص میزان مهارت او تحقیق کنید و به تخصص او توجه داشته باشید . همچنین حتماً نمونه کارهای دندانپزشک را مشاهده کنید و در صورت امکان با بیماران قبلی نیز گفت و گویی داشته باشید تا از میزان رضایت یا نارضایتی شان مطلع شوید.

 • کدام روش برای رفع مشکلات دندان مناسب تر است؟

یکی از رایج ترین سوالات متقاضیان در ارتباط با بهترین روش طراحی و اصلاح فرم لبخند می باشد. در اصل پیش از بررسی دندان های بیمار نمی توانیم بگوییم که کدام روش مناسب تر است زیرا هر یک از روش های طرح لبخند ویژگی منحصر به فردی دارند. به طور مثال اگر بیمار تنها به دلیل اصلاح فرم لبخند مراجعه کرده باشد ، دکتر پورکیان انجام بلیچینگ را پیشنهاد می دهد. در صورتی که اگر بیمار علاوه بر بهبود رنگ دندان خواستار پرکردن فاصله بین دندان ها یا بهبود شکستگی جزئی لبه دندان باشد، دندانپزشک انجام روکش دندان یا کامپوزیت را مناسب می داند.

 • آیا اصلاح طرح لبخند با درد همراه است؟

با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی ، تکنیک اصلاح طرح لبخند برای جلوگیری از درد با تزریق بی حسی انجام می شود.