لبخند یکی از بارزترین مشخصه ظاهری در هر فرد است. لبخند زیبا و متناسب، شخصیتی درخشان و با اعتماد به نفس را از شما به نمایش می‌گذارد و تاثیر مثبتی را در برقراری ارتباط با اطرافیان ایجاد می‌کند. طرح لبخند باعث می شود شما زیبایی را به چهره خود بازگردانید و اعتماد به نفستان را افزایش دهید. لبخند با توجه به فرم چهره، جنس و شخصیت طراحی می شود و این طراحی اختصاص به آن فرد دارد. افرادی که خواهان انجام این پروسه هستند می توانند به دکتر رزیتا پورکیان بهترین دندانپزشک زیبایی در ستارخان تهران مراجعه نمایند تا ایشان با تکیه بر  دانش ، مهارت و تجربه خود لبخندی زیبا و جذاب برای شما به وجود آورد.

 

طرح لبخند

 

یک اصل و قانون زیبایی به نام تناسب طلایی

نسبت طول به عرض هر دندان و همچنین عرض هر دندان به دندان کناری میزان معینی می باشد این یک اصل و قانون زیبایی به نام تناسب طلایی می باشد.  طبق تحقیقات آکادمی زیبایی آمریکا بیش از ٩٩% بزرگ سالان آمریکایی اعتقاد دارند که لبخند یکی از مهم ترین فاکتور ها در روابط اجتماعی و موقعیت های کاری و شغلی است. به همین علت افراد زیادی هستند که به دنبال بهبود زیبایی لبخند و افزایش اعتماد به نفس خود هستند.

طبق تحقیقات لبخند زیبا و دلنشین دومین فاکتور زیبایی صورت (اولین فاکتور چشم) است . طرح لبخند زیبا حاصل تلفیق اجزا صورتی و دندانی است . این اجزا شامل تناسب کلی شکل و پروفایل صورت با طراحی لبخند ، رنگ پوست صورت ، فرم لب ها و گونه ، فرم و طرح لثه ،  فرم ، رنگ و موقعیت دندان ها می باشد. در واقع ترکیب این اجزا یک منحنی ایجاد می کند که به خط لبخند مشهور بوده و باعث ایجاد چهره دلنشین، شاد و مثبت خواهد شد.

مهم ترین مساله در طرح لبخند در تهران یا سایر شهر های ایران تشخیص و طرح درمان درست است. این دانش و هنر متخصص زیبایی و پروتز است که صورت و لبخند هر شخص را آنالیز نموده و روابط میان اجزای صورت را به خوبی بشناسد،و بهترین طرح درمان را ارائه دهد. توجه داشته باشید اگر میخواهید دندان هایتان را زیبا و لبخندتان را جذاب کنید پیش از تصمیم گیری در مورد درمان،لازم است تا با دندانپزشک متخصص زیبایی و ترمیمی مشورت کنید تا بهترین گزینه را برایتان مشخص کند.

 

طرح لبخند

 

منظور از اصلاح طرح لبخند چیست؟

طبق گفته های دکتر پورکیان بهترین دندانپزشک خانم در ستارخان طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند مجموعه ای از درمان هاست که روی دندان ها یا لثه صورت می گیرد ، تا لبخند دلنشین ایجاد گردد. این درمان ها شامل لمینیت های سرامیکی ، ونیر های کامپوزیتی ، بلیچینگ (سفید کردن دندان) ، روکش های سرامیکی برای دندان های به شدت تخریب شده ، و ایمپلنت جهت جایگزینی دندان های از دست رفته است. گاهی نیاز به یک جراحی لثه زیبایی هم وجود دارد . روش دیگر ارتودنسی است که بیشتر برای دندان های سالم تجویز می گردد.

در طراحی لبخند برخی درمان ها ضروری است ، مثلا در صورتی که میزان لثه و یا فرم آن نا مناسب باشد، یا دندان ها پوسیده و شکسته باشد. برخی از درمان ها نیز اختیاری هستند ، مثل رنگ دندان که ممکن است دندان ها سالم اما دچار تغییر رنگ شده باشند . مهم ترین مساله در این پروسه آنالیز دقیق فرم صورت ، بینی ، لثه ، لب و گونه و دندان ها توسط متخصص و ارائه بهترین درمان است.

مشکلاتی که در طرح لبخند برطرف می‌شوند عبارتند از:

ارکان مختلف طراحی لبخند با هم ترکیب می‌شوند تا بدون استفاده از هرگونه جراحی سخت و تهاجمی ظاهر خود را تغییر و بهبود دهید .

  • شکل صورت: از لحاظ زیبایی شکل دندان‌هایتان باید با شکل و ویژگی‌های چهره یتان هماهنگ باشد.
  • رنگ دندان‌ها:  تناسب رنگ در ایجاد لبخندی که طبیعی به نظر می‌رسد و نه مصنوعی بسیار مهم است . معمولاً دندان‌های سفیدتر در لبخندباعث جوان‌تر و طبیعی‌تر به نظر رسیدن چهره و دندان می شوند. همچنین دندان‌هایی که شفافیت ندارند غیرطبیعی و مصنوعی به نظر می‌ آیند . در آخر ، رنگ ، پوست و موی شما ممکن است که بر تیرگی یا روشنی ونیر های پرسلین پیشنهادی اثر بگذارد.
  • دندان‌های کج: در مراحل طرح لبخند با پر کردن فضاها و هم تراز کردن دندان‌ها از طریق انجام ارتودنسی می‌توان دندان‌های کج را صاف کرد .
  • دندان لب‌پریده و یا دارای فاصله: با انجام این فرایند می‌توان دندان‌های لب‌ پریده ، ترک‌ خورده و یا دندان‌ های ناقص را پوشاند. علاوه بر آن نیز از این تکنیک عالی و فوق العاده می‌ توان برای از بین بردن فاصله بین دندان‌ ها و صاف کردن دندان‌ ها نیز استفاده نمود.

طرح لبخند

چه کسانی کاندید طرح لبخند هستند؟

طراحی لبخند جهت کسانی که نواقصی در دندان ها ( مثل پوسیدگی ، شکستگی ، بدرنگی ، بدفرمی ) باشد دارند ، یا یک یا چند دندان را از دست داده اند ، مورد نیاز است. گاهی شما فاکتوری را در طراحی لبخند خود دوست ندارید ، مثلا رنگ دندان ها یا اینکه احساس می کنید باید تغییر مثبتی در دندان های شما ایجاد شود ،یا اینکه دندان های شما نمای زیبایی ندارد ، در این موارد نیز می توان از درمان زیبایی یا اصلاح طرح لبخند استفاده کرد . افرادی که لبخند سالم و نسبتا مناسبی دارند ، دندان های کاملا سالم و نسبتا مرتبی دارند ، و لثه آن ها دچار مشکل نیست (کوتاهی و یا بلندی بیش از اندازه لثه) کاندید مناسبی برای انجام این پروسه زیبایی و درمانی نمی باشند. کسانی که به دنبال بهترین دندانپزشکی در تهران و غرب تهران برای طراحی لبخند هستند می توانند به دکتر رزیتا پورکیان بهترین دندانپزشک زیبایی خانم در ستار خان مراجعه کنند.