کشیدن دندان به معنی جدا کردن آن به طور کامل از استخوان فک بوده و در برخی از مواقع به منظور حفظ سلامت دهان و دندان ضروری می باشد. لازم به ذکر است که حتی الامکان می بایست از انجام این کار خودداری کرده و روش هایی همچون ارتودنسی، عصب کشی، پر کردن و غیره را جایگزین آن نمود. شما عزیزان می توانید برای بهرمند شدن از خدماتی همچون ارتودنسی ، عصب کشی ، پر کردن ، ایمپلنت و غیره به دکتر رزیتا پورکیان بهترین دندانپزشک خانم در غرب تهران مراجعه نمایید.  ایشان با تبحر ، تجربه و تخصصی که دارند به شما در این امور کمک می کنند و بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورند.

کشیدن دندان

دلایل کشیدن دندان چیست؟

  • در برخی از موراد و به منظور خالی نمودن فضای خالی جهت از استفاده از بریس برای ارتودنسی، لازم است تا دندان را کشید.
  • شیمی درمانی سر و گردن، موجب عفونی شدن دندان ها می گردد برای جلوگیری از بروز این عارضه باید دندان ها را کشید.
  • پوسیده شدن شدید دندان ها به طوریکه امکان درمان آن ها با عضب کشی و پر کردن دندان وجود نداشته باشد.
  • گاهی برای بقای دندان ها و رشد آن ها لازم است تا یک دندان یا تعداد بیشتری از آن ها همچون دندان عقل را کشید.

نحوه کشیدن دندان توسط بهترین دندانپزشک غرب تهران:

برای انجام این کار لازم است تا ابتدا محل مورد نظر بی حس گردد، این بی حسی به وسیله داروهای آرام بخش به ناحیه لثه شخص تزریق می گردد. در صورت پنهان بودن دندان ، ابتدا دندان مورد نظر را با تکنیک های مخصوص به چند قطعه کوچک تقسیم نموده و سپس اقدام به کشیدن آن می کنند.

کشیدن دندان

کشیدن دندان به دو روش انجام می شود که عبارتند از:

  • جراحی: این روش در مواردی به کار گرفته می شود که دندان به طور عادی قابل مشاهده نباشد.
    در برخی موارد ممکن است در این روش ، نیاز به بیهوش کردن بیمار باشد.
  • ساده: در صورت قابل مشاهده بودن دندان و به خصوص برای کشیدن و در آوردن دندان هایی که میزان پوسیدگی آن ها زیاد است از این روش استفاده می شود.

گاهی اوقات انتخابی به جز کشیدن دندان توسط بهترین دندانپزشک زیبایی در شهر محل سکونت خود وجود ندارد. معمولا انجام این کار از جمله کشیدن و خارج کردن دندان های عقل برای هرکسی پیش می آید. بعد از جراحی ممکن است مشکلات خفیف دندانی ایجاد شود که لازم است با به دستورالعمل دندانپزشکتان عمل کنید تا از تورم و درد آن کاسته شده و بهبود یابد. ضروری است توجه داشته باشید ، نبودن دندان ها از نظر سلامتی و تغذیه نادرست اهمیت داشته ، باعث بروز تحلیل استخوان فک و جمع شدن دندان های مجاور و زشت شدن ظاهر دندان های دیگر می گردد. افرادی که در محدوده ستارخان و یا در غرب تهران زندگی می کنند می توئانند برای درمان مشکلات دهان و دندان و کشیدن دندان به دکتر پورکیان بهترین دندانپزشک خانم در ستارخان و غرب تهران مراجعه نمایند.