ایمپلنت دندان یک درمان بسیار ایده آل برای دندان های از دست رفته می باشد که در دندانپزشکی ها قابل انجام است. برخی از افراد به هر دلیلی ممکن است دندان یا دندان های خود را از دست بدهند. برای این که این دسته از افراد از طرح لبخند زیبا و دلنشین بی بهره نمانند می توانند از این تکنیک برای جایگزین کردن دندان یا دندان های از دست رفته خود استفاده کنند. افرادی که متقاضی این روش درمانی هستند می توانند به دکتر رزیتا پورکیان ، بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ستارخان و غرب تهران مراجعه نمایند و از خدمات ایشان بهره مند شوند.

ایمپلنت دندان

بهترین دندانپزشک خانم در تهران برای ایمپلنت دندان

انتخاب یک پزشک خوب برای این کار بسیار مهم است و در نتیجه درمان و دوران بهبودی تاثیر بسزایی می گذارد. اگر دندانپزشک انتخابی شما از مهارت و تجربه بسیاری برخوردار باشد می توانید این اطمینان را داشته باشید که با نتیجه درمان بسیار عالی روبه رو خواهید شد. دکتر پورکیان یکی از بهترین دندانپزشک خانم غرب تهران می باشند که ساکنین تهران می توانند با خیالی آسوده درمان دندان های خود را به وی بسپارند. تحصیلات دکتر پورکیان در دانشگاه های معتبر و تجربه های عالی وی در زمینه جراحی و دندانپزشکی موجب افزایش اعتماد افراد برای درمان و زیبایی دندان ها با وی شده است. شما نیز می توانید در صورت علاقه مندی، درمان دندان های خود را به دست دکتر پورکیان بسپارید و از بهترین نتایج بهره مند شوید.

ماندگاری ایمپلنت چقدر است؟

میزان ماندگاری ایمپلنت دندان به عواملی همچون:

 • سلامت عمومی بیمار
 • رعایت نکات بهداشتی و دقت در نگهداری از ایمپلنت ها
 • میزان مهارت، تجربه و تخصص دندانپزشک
 • نوع ایمپلنت مورد استفاده

بستگی دارد.

بهترین روش جایگزینی دندانهای از دست رفته

نقش دندانپزشک در کاشت ایمپلنت دندان

اولین اقدامی که افراد متقاضی کاشت می بایست انجام دهند، انتخاب یک دندانپزشک خوب می باشد. دندانپزشک نقش بسزایی در میزان ماندگاری و کاشت صحیح ایمپلنت دارد. یک دندانپزشک خوب از وجدان کاری بالایی برخوردار بوده و از بهترین نوع ایمپلنت برای کاشت استفاده می کند. برای مشاهده نمونه کار دکتر رزیتا پورکیان می توانید به صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

ایمپلنت چیست ؟

در حقیقت یک نوع پیچ از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک کاشته می شود و درمان بسیار عالی برای دندان های از دست رفته می باشد. ایمپلنت دندان می توانند دو تکه یا یکپارچه باشند و به وسیله پیچ اتصال، تاج و ریشه به هم متصل شوند. روش ایمپلنت با شبیه سازی قسمت ریشه دندان و تاج آن ، بیشترین شباهت را نسبت به دندان طبیعی دارد. در روش ایمپلنت طی فرآیند چند مرحله ای وبا توجه به جزئیات مختلف ، ایمپلنت در داخل فک کاشته می شود. دندان متحرک، قابل اتصال به این ایمپلنت ها هستند. حدود 3 تا 6 ماه زمان لازم برای رشد و ترمیم استخوان اطراف ایمپلنت است.

هنگام انتخاب ایمپلنت میزان استخوان در دسترس، میزان استحکام استخوان و زمان گذاشتن ایمپلنت در نظر گرفته می شود. اگر استخوان کافی برای گذاشتن ایمپلنت در دسترس نباشد می توان در شرایط خاص مقداری استخوان برگرفته از نقاط دیگر پیوند زد.همچنین بر حسب میزان سختی استخوان انواع پیچ دار و بدون پیچ ایمپلنت انتخاب می شود. ایمپلنت می تواند بلافاصله پس از از دست رفتن دندان و کشیدن آن یا پس از زمان طولانی ترمیم، جایگزین شود. شکل ایمپلنت مانند ریشه دندان طبیعی است. پس از از دست رفتن دندان در صورت عدم جایگزینی سریع با ایمپلنت امکان تحلیل استخوان و کاهش توانایی جویدن و کج شدن دندانهای کناری است. اگر گذاشتن با تاخیر ایمپلنت پیشنهاد می شود ایمپلنت های کوچکتر و استوانه ای به دلیل در دسترس بودن استخوان کمتر استفاده می شود.

مراحل ایمپلنت دندان در غرب تهران

این روش درمان چند مرحله دارد ؟ ایمپلنت کردن دندان ها در ستار خان چندین مرحله دارد که برای ایجاد نتایجی ایده آل باید به صورت دقیق و منظم انجام شود. در ذیل به این مراحل خواهیم پرداخت.

 • ویزیت
 • معاینه دندان ها
 • کشیدن دندان
 • بازسازی استخوان
 • نصب پایه
 • قالب گیری
 • تحویل روکش

در مرحله نخست دندانپزشک دندان های پوسیده و ریشه آن ها را می کشد و بازسازی های مورد نیاز صورت می گیرند. سپس پایه تیتانیومی در استخوان فک قرار داده می شود و به مدت بعد از ۲ ماه تا ۶ ماه معمولا پروتز روی فیکسچر گذاشته می شود تا استخوان دندان با پایه ایمپلنت پیوند خوبی برقرار کنند. پس از گذشت این دوران ایمپلنت بستری مقاوم برای طرح درمان انتخابی ایجاد می کند. برای این که بیمار در این دوران اذیت نشود از پروتز های موقت استفاده می گردد. به دلیل حسایت بسیار بالای مراحل قالبگیری بیمار باید به صورت دقیق و منظم دستورات دندانپزشک را اجرا کند. پس از تهیه پروتز های اصلی بر روی پایه قرار داده می شود و نیاز به مراقبت های بیمار دارد. لازم به ذکر است که ایمپلنت دندان با بیحسی موضعی انجام می شود به همین دلیل بیمار حین درمان متوجه هیچ گونه دردی نمی شود.

مزایای کاشت دندان با ایمپلنت از نظر بهترین دندانپزشک خانم در غرب تهران

همانطور که گفته شد روشی دائمی برای پرنمودن جای دندان های از دست رفته است که مزایای بسیاری دارد، از جمله مزایای متعدد آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  ایمپلنت شبیه ترین درمان از دست رفتن دندان نسبت به دندانهای طبیعی است.
 2. عدم جابجایی و ثابت بودن
 3. برطرف کردن اختلالات گفتاری ناشی از عدم وجود دندان
 4. خلق لبخند و خنده ای زیبا برای فرد
 5. حفظ و بازیابی شکل عادی فک و صورت و دهان
 6. ظاهری بسیار طبیعی و زیبا برای دندان های افراد به وجود می آورد.
 7. از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.
 8. جایگزینی دندان از دست رفته با ایمپلنت مشکلات ، روش های سنتی جایگزینی دندان را ندارد.
 9. طول عمر ایمپلنت دندان در مقایسه با دیگر درمان های دندانپزشکی بسیار بالا می باشد.
 10. با کمک ایمپلنت نیاز به تراش خوردن دندان های مجاور نیست.
 11. ایمپلنت مانع تحلیل و از دست رفتن استخوان زیر دندان می شود.

ایمپلنت دندان

عوارض ناشی از کاشت ایمپلنت

باید بگوییم که مزایای این روش درمانی از عوارض آن بسیار بیشتر بوده و اگر افراد در انتخاب دندانپزشک خود دقت لازم را صرف کنند عوارضی برای آن ها به وجود نخواهد آمد.

مواد به کار رفته در ساختار ایمپلنت

ایمپلنت هایی که امروزه به کار می روند از جنس تیتانیوم هستند، دلیل ساخت ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم این است که این ماده به طور طبیعی دارای خاصیتی است که منجر به جوش خوردن سریع به استخوان های فک شده و در فرد حساسیت ایجاد نمی نماید.

انواع ایمپلنت دندان در غرب تهران

بیماران برای انتخاب آن ها دچار مشکل می شوند، ایمپلنت های کره ای، ایمپلنت های آمریکایی، ایمپلنتیوم، ایمپلنت های سوئیسی و غیره از انواع ایمپلنت های دندانی هستند که در دندانپزشکی ها مورد استفاده قرار می گیرند.

افرادی که انتخاب یکی از انواع ایمپلنت دندان ذهنشان را درگیر کرده است می توانند در جلسه مشاوره از دندانپزشک خود بخواهند که در این انتخاب به آن ها کمک کنند. دندانپزشک نیز با بررسی ناهنجاری و دندان ها مشخص می کند که کدام یک از آن ها برای درمان دندان از دست رفته تان مناسب تر است.

امکان جایگزینی چند دندان با ایمپلنت وجود دارد؟

در پاسخ باید بگوییم که می توان جای یک یا تمامی دندان های از دست رفته را با این روش پر نمود. همچنین لازم به ذکر است که لازم نیست به ازای هر دندان از دست رفته یک ایمپلنت بکار برد بلکه می توان از یک ایمپلنت در دوطرف ناحیه بی دندانی بعنوان پایه استفاده کرده و یک یا دو تاج مابین آن ها جایگزین نمود . هرچند برای اینکه ایمپلنت دندان بهترین عملکرد خود را داشته باشد بهتر است به ازای هر یک از آن ها یک تاج بر روی آن قرار گیرد.

چه افرادی می توانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟

 • انجام این روش درمانی محدودیت سنی خاصی ندارد و هر شخصی که می تواند بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند قادر است از آن استفاده کند. در صورتی که فرد به سن بلوغ رسیده باشد و رشد فک او تکمیل شده باشد ، می تواند به جای دندان های از دست رفته خود از ایمپلنت دندان استفاده کند. به عنوان مثال چنانچه یک کودک در سن 7 تا 10 سالگی دندان های دائمی خود را بر اثر یک حادثه از دست بدهد ، می تواند پس از رسیدن به سن بلوغ از این روش استفاده کنند. البته لازم به ذکر است که سن بلوغ در آقایان و خانم ها متفاوت بوده و از همین رو خانم ها باید تا سن 16 سالگی و آقایان تا سن 18 سالگی صبر کنند.
 • افرادی که کلیه دندان های فک جلو یا فک عقبشان به طور کل از بین رفته است می توانند اقدام به انجام این پروسه نمایند.
 • اگر یکی از دندان های جلویی بر اثر حادثه یا علل مختلف از بین رفته باشد و فاصله به وجود آمده از دندان های اطراف طبیعی باشد می تواند ایمپلنت دندان را انجام دهد.
 •  در صورتی که بیش از یک دندان را از دسته داده باشد و فاصله میان دندان های اطراف آن نرمال و مناسب باشد.
 • چنانچه یک یا بیش از یک دندان از انتهای هر قوس دندانی از بین رفته باشد و تنها از یک سمت  دندان طبیعی باشد.
 • کسانی که نمی توانند از دندان های مصنوعی استفاده کنند و می خواهند طرز گفتار خود را بهبود دهند گزینه مناسبی برای انجام این پروسه درمانی می باشند.
 • در صورت تحلیل رفتن استخوان، می توان آن را با پیوند استخوان جبران نمود تا برای نگهداشتن ایمپلنت استخوان کافی وجود داشته باشد.

ایمپلنت دندان

چه افرادی نمی توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟

با وجود اینکه این روش درمانی برای تمامی افراد مناسب می باشد و محدودیت سنی ندارد ، اما ایمپلنت دندان بر روی برخی از افراد که دارای شرایط خاص هستند با تاخیر انجام می شود به بیانی دیگر تا زمانی که این افراد نسبت به حل مشکل خود اقدام نکنند باید انجام این عمل را به زمانی دیگر موکول کنند. این شرایط عبارت اند از:

 • افرادی که به عفونت دندان ، فک یا لثه مبتلا هستند.

کسانی که به این عارضه مبتلا هستند باید بدانند که ایمپلنت نه تنها مشکل نداشتن دندانشان را برطرف نمی کند ، بلکه می تواند موجب به وجود آمدن دردسر های جدید تر و حاد تر شود. از همین رو دندانپزشکان توصیه می کنند این افراد ابتدا نسبت به رفع عفونت دندان ، فک یا لثه خود اقدام نماییند و پس از آن این روش درمانی را استفاده کنند. چنانچه فرد نسبت به این موضوع بی توجه باشند و درمان آن را پشت گوش بیاندازند ، بعد از انجام ایمپلنت چنانچه مشکلی به وجود بیاید ، ایمپلنت برداشته خواهد شد و همین موضوع باعث هدر رفتن زحمات پزشک ، هزینه های پرداخت شده و زمان خواهد شد.

 • خانوم های که باردار هستند.

ایمپلنت دندان در دوره بارداری یکی از مهم ترین و اصلی ترین مواردی است که پزشکان با انجام آن در دوره حاملگی مخالف می باشند و به همین خاطر از خانوم های باردار متقاضی این روش می خواهند تا حد امکان از انجام این جراحی در دوره بارداری خودداری کنند. چرا که با توجه به شرایط دوران بارداری ، استفاده از خدمات دندانپزشکی می تواند به سلامتی مادر و جنین آسیب برساند و مشکلات جدی و جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

 • افرادی که به دیابت مبتلا هستند.

کسانی که دارای دیابت کنترل نشده هستند ابتدا باید نسبت به درمان و کنترل آن اقدام کنند ، علاوه بر آن نیز انجام این روش باید با احتیاط های خاصی همراه باشد. قبل از انجام هر کاری پزشک باید میزان قند خون فرد متقاضی را بررسی و ارزیابی کند تا در صورتی که دیابت فرد کنترل شده باشد ، برای او از ایمپلنت استفاده شود. در صورتی که افراد دیابت خود را کنترل نمایند و سپس نسبت به انجام این روش درمانی اقدام کنند دارای شانسی همانند افراد عادی هستند و نباید نگرانی برایشان به وجود بیاید.

 • اشخاصی که به مصرف دخانیات اعتیاد دارند.

کسانی که متقاضی انجام ایمپلنت دندان هستند باید برای مدت زمان کوتاهی کشیدن سیگار یا هر نوع ماده مخدر را فراموش کنند یا تا جایی که امکان دارد میزان مصرف آن را کاهش دهند. البته لازم به ذکر است که این افراد باید قبل از انجام این تکنیک با پزشک خود مشورت کنند ، چرا که پزشک به شرایط او بیشتر واقف است.

 • افرادی که از دارو های ضد انعقاد خون استفاده می کنند.

این افراد ابتدا باید با پزشک خود مشورت کرده و با نظر او باید از 5 الی 7 روز قبل از انجام جراحی مصرف این دارو ها را متوقف نماید.

ایمپلنت دندان

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان

پس از انجام این روش درمانی مراقبت هایی وجود دارد که باید برای نتیجه گیری بهتر آن ها را رعایت کنید. در ذیل به چند مورد از این نکات اشاره خواهیم کرد.

 1. در صورت احساس درد از مسکن های تجویزی دندانپزشک خود استفاده کنید.
 2. دارو هایی که دندانپزشک برای شما تجویز کرده است را به موقع و تا آخر استفاده کنید.
 3. به مدت 24 ساعت ممکن است با بزاق خونی روبه رو باشید که طبیعی است و جای نگرانی نمی باشد.
 4. در روز های نخست از غذا های نرم استفاده کنید.
 5. محل درمان را تمیز نگه دارید.
 6. به مدت یک روز پس از ایمپلنت دندان  از مسواک زدن پرهیز کنید.
 7. بهتر است به مدت 8 ساعت از شستن دهان بپرهیزید.
 8. بعد از گذشت یک روز از درمان برای شستشوی دهان و دندان های خود از دهانشویه استفاده کنید.
 9. پس از درمان می توانید از نوشیدنی استفاده کنید اما نمی توانید تا زمان برطرف شدن اثرات داروی بیهوشی غذا بخورید.
 10. پس از درمان از کشیدن سیگار، خوردن قهوه و نوشیدن چای به مدت سه روز ممنوع می باشد.
 11. بهتر است برای بهره مندی از بهترین نتیجه استفاده از مشروبات الکلی و مواد مخدر را به حداقل برسانید.

ایمپلنت دندان درد دارد؟

برخی از افرادی که جهت درمان دندان های خود با استفاده از این روش به ما مراجعه می کنند درباره احساس درد حین درمان سوال می پرسند. در پاسخ به سوال این دسته از افراد باید بگوییم در صورتی که دندانپزشک تبحر و تجربه کافی برای انجام این درمان را داشته باشد و داروی بیحسی در محل مناسب و به اندازه تزریق شده باشد، جای نگرانی وجود ندارد زیرا درد ایمپلنت ، قابل تحمل است و در ازای زیبا شدن لبخند بسیار ناچیز است. به هر حال ایمپلنت دندان نوعی جراحی است و وجود درد ، بخشی از روند طبیعی یک جراحی است ولی با مصرف مسکن های تجویز شده ، بیمار می تواند درد را تسکین دهد. در طی جراحی ایمپلنت ، بیمار بیهوشی نمی شود و تنها از بی حسی موضعی استفاده می شود در نتیجه درد حاصل از ایمپلنت بسیار ناچیز است و نیازی به بیهوشی بیمار نمی باشد.

از جمله ویژگی های یک دندانپزشک خوب برای کاشت دندان می توان به:

 • داشتن سوابق موفقیت آمیز و رضایت بخش در زمینه کاشت ایمپلنت
 • داشتن تحصیلات مرتبط
 • کاشت ایمپلنت با حفظ سلامت بیمار
 • استفاده از بهترین جنس ایمپلنت های دندانی و غیره اشاره نمود.

ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان در غرب تهران

تمامی افراد می دانند که هزینه های مرتبط با جراحی های دندان یا دندانپزشکی کمی بالا است ولی از میزان اهمیت دندان ها نیز مطلع هستند اما با این حال به دنبال دندانپزشکی هستند که ایمپلنت را با پایین ترین هزینه انجام دهد. ایمپنت ها انواع مختلفی دارند و توسط برندهای متفاوتی ساخته می شوند به همین دلیل نوع و تعداد ایمپلنت موردنیاز نیز در تعیین هزینه تاثیر گذار است. علاوه بر آن با توجه به تعداد دندان های از دست رفته و نوع ایمپلنت دندان ، هزینه درمان با ایمپلنت های دندانی مشخص می شود. لازم به ذکر است که هزینه این درمان برای هر فردی متمایز از دیگری می باشد.

برای مطلع شدن از هزینه طرح لبخند با ایمپلنت بهتر است با دندانپزشک مد نظرتان صحبت کنید. دقت داشته باشید که مهارت دندانپزشک بسیار مهم است و اگر ایمپلنت به خوبی کاشته نشود ، بیمار می تواند با عوارضی چون عفونت یا درد مواجه شوند که غیرقابل تحمل هستند و راه درمان آن ها دشوار است. در نتیجه بیشتر از دستمزد به میزان مهارت دندانپزشک توجه داشته باشید تا از بروز عوارض در امان باشید و باقی عمر خود را از داشتن لبخندی زیبا لذت ببرید.