این روز ها داشتن لبخندی بسیار زیبا آرزوی هر شخصی می باشد که با پیشرفت علم، روش های متعددی برای رسیدن به دندان های زیبا به وجود آمده است که یکی از این روش ها کامپوزیت دندان می باشد. این روش درمانی به ونیر کامپوزیتی و لمینت کامپوزیتی نیز شهرت دارد. نقطه عطفی در دندانپزشکی ها به ویژه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی می باشد. در ادامه این مقاله دکتر رزیتا پورکیان مطالبی را بیان نموده اند که خواندن آن ها خالی از لطف نیست. چرا که شما را با این روش درمانی بیشتر آشنا می کند.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان در دندانپزشکی های تهران ، غرب تهران ، ستار خان و سایر نقاط ایران جهت ترمیم یا درمان های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها لایه هایی می باشند که با هنرمندی بسیار بر روی دندان ها قرار می گیرند و زیبایی و درخشندگی را برای افراد به ارمغان می آورند. این کامپوزیت ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام از نظر جنس و استحکام با یکدیگر متفاوت هستند.

اگر به دنبال داشتن لبخندی زیبا هستید در انتخاب دندانپزشک خود بسیار دقت کنید. دندانپزشکی را انتخاب کنید که از نظر مهارت، تجربه، مواد مورد استفاده هنگام درمان اطمینان داشته باشید. توصیه ما به شما عزیزان دکتر رزیتا پورکیان ، بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ستارخان و غرب تهران است، با مراجعه به مطب خانم دکتر پورکیان می توانید از بهترین نتیجه پس از درمان کامپوزیت دندان بهره مند شوید.

درضمن شما عزیزان قبل از مراجعه برای افزایش اطمینان تان می توانید به آدرس اینستاگرام دکتر پورکیان مراجعه و نمونه کار های وی را مشاهده کنید، سپس برای مراجعه به مطب خانم دکتر پورکیان با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

کامپوزیت دندان های جلو در غرب تهران

شاید شما عزیزان تصور می کنید کامپوزیت های سفید رنگ بسیار محکم و برای دندان های جلو مناسب می باشند در صورتی که این گونه نیست. کامپوزیت دندان علاوه بر زیبایی باید برای سلامت دندان ها نیز مفید باشند و لایه لایه عاج و مینا دندان را ترمیم کنند در عین حال استحکام نیز داشته باشند، در این صورت است که می توان از کامپوزیت برای دندان های جلو استفاده کرد.

طول عمر کامپوزیت ها

طول عمر این روش درمانی به عوامل متعددی ازجمله مراقبت های پس از درمان بستگی دارد. اگر شما عزیزان به توصیه های دندانپزشک زیبایی خود برای نگه داری و مراقبت صحیح دندان های خود عمل کنید، مطمئن باشید برای مدت زمان طولانی آن ها را خواهید داشت. در غیر این صورت پس از گذشت مدتی لازم است برای تعویض کامپوزیت دندان به دندانپزشکی مراجعه کنید.

مزایای کامپوزیت دندان در ستار خان

یکی از مهم ترین مزایای این تکنیک این است که بدون وارد کردن کوچکترین آسیبی به دندان ها، بر روی آن ها قرار می گیرند و زیبایی و درخشندگی را برای دندان های فرد به وجود می آورند. از همین رو می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • به تراشیدن نیازی ندارد.
 • فشار های بسیاری را متحمل می شود.
 • می توان پس از استفاده آن را ترمیم کرد.
 • ظاهری همانند دندان های طبیعی دارد.
 • به کمک آن می توان رنگ و حالت دندان ها را بهبود ‌بخشید.
 • برای ترمیم های جزئی دندان های جلویی می توان از ونير کامپوزيت استفاده کرد.
 • در روش ونير کامپوزيت دندان ، آماده سازی دندان در بازه زمانی کوتاهی انجام می گیرد و هزینه آن نیز نسبت به دیگر خدمات دندانپزشکی زیبایی مقرون به صرفه تر است.
 • از ونير کامپوزيت می توان برای بستن فواصل کوچک مابین دندان ها نیز استفاده کرد.
 • چنانچه یکی از دندان ها کمی کج باشد ، ونير کامپوزيت امکان هم ردیف شدن آن با سایر دندان ها را فراهم می کند.

کاربرد های کامپوزیت

برای بهبود تمام مشکلات ظاهری دندان می توانیم از این روش استفاده کنیم ، مگر در مواقعی که دندانپزشک روش دیگری را مناسب بداند . لب پریدگی دندان ، شکستگی دندان ، دندان ترک خورده ، سیاه شدن دندان ، زرد بودن دندان و رفع فاصله بین دندان از رایج ترین موارد قابل درمان با این تکنیک هستند . به دلیل مزایای بالای این روش برخی از افراد به این روش لقب ارتودنسی فوری داده اند ، زیرا به سرعت ناهنجاری های مرتبط با دندان را برطرف می کند .

 • پر کردن و ترمیم کردن دندان ها
 • تغییر رنگ دندان ها
 • ایجاد زیبایی در دندان ها و غیره می باشد.

نمونه کار بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ستار خان تهران

کامپوزیت دندان

آیا شما کاندیدای مناسبی برای کامپوزیت دندان هستید؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای افراد متقاضی این پروسه به وجود بیاید این است که از کجا بدانیم کاندید مناسبی برای انجام این پروسه هستیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم این تکنیک یکی از بهترین روش های افزایش زیبایی و به وجود آوردن لبخندی زیبا و جذاب می باشد. با این روش می توان تمامی عیوب و نواقص دندان ها مانند کج بودن یا وجود داشتن فاصله میان آن ها را از بین برد. البته لازم به ذکر است که نمی توان با استفاده از این روش مشکلات حاد و شدید را پوشش داد. به طور کلی می توانیم بگویم اگر شما دندان های سالمی دارید ، اما به دلیل وجود فاصله یا کج بودن آن ها خجالت می کشید و در میان جمع لبخند نمی زنید می توانید اقدام به انجام این روش درمانی و زیبایی کنید. اما چنانچه دارای ویژگی های زیر هستید بهتر است برای افزایش زیبایی لبخندتان از روش دیگری استفاده کنید. این ویژگی ها عبارت اند از:

 • دندان های برجسته

درست است که کامپوزیت دندان  لایه بسیار نازکی است ، اما زمانی که بر روی دندان ها قرار می گیرد باعث می شود دندان ها کمی جلوتر بیایند و فرم برجسته ای به خود بگیرند. اگر شما دارای دندان های برجسته هستید ، پس از انجام این تکنیک خواهید دید که برجستگی آن ها بیشتر شده است و به همین خاطر دندانپزشک ، شرایط دندان و فک شما را قبل از اینکه شروع به انجام پروسه نماید بررسی می کند تا در صورتی که فرم دندان های شما برجسته باشد روش دیگری را به شما پیشنهاد دهد.

 • رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان

همانطور که گفتیم مراقبت های بعد از انجام این پروسه بسیار مهم و حیاتی هستند. زیرا دندان های کامپوزیت دندان شده ، زود تر از دندان های معمولی رنگ می گیرند. بنابراین بهتر است قبل از انجام هر کاری با خود صادق باشید و از خود بپرسید آیا می توانید یک رسیدگی دائم و همیشگی داشته باشید، زیرا تنها در این صورت است که شما کاندیدای مناسبی برای انجام این فرایند هستید.

 • بی نظمی بیش از اندازه

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم این راهکار می تواند بی نظمی ها ، نامرتبی های جزئی دندان را پوشش دهد و برطرف کند و در صورتی که میان دندان ها فاصله بسیار کمی وجود داشته باشد، فاصله را جبران و پر کند. اما در صورتی که وضعیت دندان ها به شکلی باشد که نیاز به ارتودنسی باشد ابتدا فرد باید نسبت به انجام آن اقدام کند. چرا که بی نظمی های بیش از حد دندانی با استفاده از این روش قابل درمان و پوشش نیستند.

از دیگر ویژگی های که کاندیدا های کامپوزیت دندان باید داشته باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کسانی که دندان های نامرتب دارند.
 • اشخاصی که دندان های شان بر روی یکدیگر است.
 • افرادی که دندان های شان دچار تغییر رنگ شده است.
 • کسانی که دچار لب پریدگی یا شکستگی دندان شده اند.
 • افرادی که دندان هایی بلند یا کوتاه دارند.

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان

سوال اغلب افرادی که کاندیدای انجام طرح لبخند هستند، تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان می باشد. با ما همراه باشید تا درباره این تفاوت اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

 • تفاوت لمینت و کامپوزیت ها در جنس و مراحل ساخت آن ها می باشد.

کامپوزیت کردن دندان یک نوع پوشش است که در دندانپزشکی ها در همان جلسه نخست توسط دندانپزشک بر روی دندان های بیمار قرار داده می شود. جنس این پوشش دهنده ها از جنس مواد ترمیمی و رنگ آن ها همانند رنگ دندان ها می باشند. با استفاده از آن ها می توان بد فرمی ها، برخی بد رنگی ها، فاصله موجود میان دندان ها، ترک های دندانی و غیره را درمان کرد.

لمینت ها نیز پوششی از جنس سرامیک می باشد که برای تهیه آن ها به 3 _ 2 هفته زمان نیاز است. لمینت ها در آزمایشگاه ها متناسب با دندان ها بیمار ساخته می شود و جهت اصلاح نامرتبی ها، به هم ریختگی ها، کوتاه یا بلندی ها، بزرگ کردن دندان های ریز و غیره استفاده می شود.
یکی از تفاوت هایی که میان کامپوزیت دندان و لمینت ها وجود دارد، احتمال تغییر رنگ کامپوزیت ها می باشد که باید هر 6 ماه یکبار برای چکاب به دندانپزشکی مراجعه کنید.

به طور کلی می توانیم بگویم در لمینت های سرامیکی پس از تراشیدن دندان ها و قالب گیری آن ها در دندانسازی ساخته می شوند که بعد از تهیه ، فرم دهی نهایی توسط دندانپزشک صورت می گیرد. در لمینت های کامپوزیتی به تراشیدن دندان ها و قالب گیری نیازی نیست و در همان جلسه توسط دندانپزشک فرم داده می شوند. قابل توجه آن هایی که تصور می کنند لمینت های کامپوزیتی از لمینت های سرامیکی ارجح تر است باید بگوییم هنگامی که دندان ها به تغییرات بیشتری نیاز داشته باشند از لمینت های سرامیکی استفاده می شود.

 • دومین تفاوت در مقاومت آن ها می باشد که مقاومت لمینت ها از کامپوزیت ها بیشتر است.
 • لمینت ها در مقایسه با کامپوزیت ها طبیعی تر می باشند که این امر سومین تفاوت بین آن ها است.

کامپوزیت دندان

آیا کامپوزیت دندان باعث جلو آمدن دندان ها می شود؟

حتما تا کنون شنیده اید که برخی از افراد ادعا می کنند که با قرار دادن کامپوزیت ، دندان ها کمی جلو می آیند و این مشکل موجب بهم خوردن ظاهر چهره آن ها می شود. این موضوع به قدری پیچیده شده است که به یک دغدغه مهم و اساسی برای بیماران تبدیل شده است. از همین رو لازم دانستیم در این بخش از مقاله به توضیح پاسخ این سوال بپردازیم.
بکی زا مشکلات احتمالی که ممکن است بعد از انجام این پروسه زیباسازی دندان ها برای متقاضیان به وجود آید جلو آمدن بیش از اندازه دندان ها می باشد. مهم ترین عاملی که باعث می شود چنین مشکلی رخ دهد ، عدم دقت و مهارت کافی دندان پزشک می باشد که این به این معنی است احتمال رخ داد چنین مشکلی در صورتی که در انتخاب دندانپزشک خود دقت نکنید بسیار زیاد می باشد. زمانی که ضخامت کامپوزیت دندان بیشتر از حد نرمال باشد ، جلو آمدن دندان ها رخ خواهد دارد و در نهایت باعث می شود تا دندان ها حالتی مصنوعی پیدا کنند. علاوه بر آن نیز این مشکل می تواند عوارض جانبی مانند التهاب لثه ها را نیز در پی داشته باشد. در این بخش از جا دارد که مجدد به این موضوع اشاره کنیم که انجام کامپوزیت برای تمامی افراد مناسب نبوده و نیاز است تا پزشک از روش های درمانی و زیبایی دیگری برای برطرف کردن مشکلات استفاده کند. به عنوان مثال برای اشخاصی که دندان هایشان به نسبت لثه ها کمی برجسته تر می باشد یا دندان هایشان نامنظم است به هیچ عنوان گزینه ای مناسب برای انجام این فرایند محسوب نمی شوند.

لک شدن کامپوزیت دندان

یکی از مهم ترین مشکلاتی که افراد بعد از انجام این عملیات در صورت رعایت نکردن نکات مراقبتی و مصرف نوشیدنی ها و مواد رنگی و همچنین عدم رعایت بهداشت و مسواک زدن با آن رو به رو می شوند ، لک شدن کامپوزیت ها می باشد. همانطور که در طول مقاله اشاره شد برای جلوگیری از ایجاد لک بر روی کامپوزیت ها دندانپزشک نکاتی را بیان می کند که لازم است از همان ابتدا مورد توجه قرار گیرد. یکی از مهم ترین عواملی که باعث به وجود آمدن این مشکل می شود ، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان می باشد. زمانی که شما نکات مراقبتی را رعایت نکنید ، باعث می شوید تا بر روی دندان ها جرم های ایجاد شود که در نهایت موجب تغییر رنگ دندان ها شود. برخورداری از یک رژیم غذایی مناسب تا حد بسیار زیادی در حفظ رنگ دندان ها تاثیر می گذارد. از همین رو مصرف مواد غذایی و نوشیدنی هایی که حاوی رنگدانه هستند ، دوری کنید. به عبارتی دیگر میزان مصرف قهوه ، چای ، نوشابه و دیگر مواد خوراکی حاوی رنگدانه را به حداقل برسانید. همچنین از مصرف دخانیات و سیگار خودداری کنید چرا که مصرف دخانیات به خصوص سیگار می تواند بر روی رنگ کامپوزیت ها تاثیر بگذارد.

فیلم کامپوزیت ونیر توسط بهترین دندانپزشک غرب تهران

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

 • بهترین کار در این دوران استفاده صحیح و به موقع از مسواک جهت تمیز کردن دندان ها می باشد.
 • مصرف مواد غذایی بسیار سفت مانند آجیل و فندوق و غیره به کامپوزیت ها آسیب می زنند.
 • مصرف نوشیدنی های رنگی ازجمله چای و قهوه و غیره را به حداقل برسانید.
 • در صورت مصرف نوشیدنی های رنگی حتما مسواک بزنید.
 • در ساعات اولیه از مصرف خوراکی های رنگی بپرهیزید.
 • با مشورت دندانپزشک می توانید برای شستشوی دهان و دندان های خود از دهانشویه ضد پلاک میکروبی استفاده کنید.
 • اگر در هنگام خواب دندان قروچه می کنید از نایت گرد استفاده کنید.

قیمت کامپوزیت دندان در ستار خان

قیمت این تکنیک در کلینیک های دندانپزشکی با توجه به تجربه و مهارت دندانپزشک و منطقه جغرافیایی، متفاوت است که پس از معاینه و بررسی های لازم مشخص می شود.