این روز ها داشتن لبخندی بسیار زیبا آرزوی هر شخصی می باشد که با پیشرفت علم، روش های متعددی برای رسیدن به دندان های زیبا به وجود آمده است که یکی از این روش ها کامپوزیت دندان می باشد. این روش درمانی به ونیر کامپوزیتی و لمینت کامپوزیتی نیز شهرت دارد. نقطه عطفی در دندانپزشکی ها به ویژه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی می باشد. در ادامه این مقاله دکتر رزیتا پورکیان بهترین دندانپزشک خانم برای انجام کامپوزیت دندان در ستار خان و غرب تهران مطالبی را بیان نموده اند که خواندن آن ها خالی از لطف نیست. چرا که شما را با این روش درمانی بیشتر آشنا می کند.

کامپوزیت دندان در ستارخان - دکتر پورکیان

کامپوزیت دندان در دندانپزشکی های تهران ، غرب تهران ، ستار خان و سایر نقاط ایران جهت ترمیم یا درمان های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها لایه هایی می باشند که با هنرمندی بسیار بر روی دندان ها قرار می گیرند و زیبایی و درخشندگی را برای افراد به ارمغان می آورند. این کامپوزیت ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام از نظر جنس و استحکام با یکدیگر متفاوت هستند. اگر به دنبال داشتن لبخندی زیبا هستید در انتخاب دندانپزشک خود بسیار دقت کنید. دندانپزشکی را انتخاب کنید که از نظر مهارت، تجربه، مواد مورد استفاده هنگام درمان اطمینان داشته باشید.

توصیه ما به شما عزیزان دکتر رزیتا پورکیان ، بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ستارخان و غرب تهران است، با مراجعه به مطب خانم دکتر پورکیان می توانید از بهترین نتیجه پس از درمان کامپوزیت دندان در غرب تهران و منطقه ستار خان بهره مند شوید. درضمن شما عزیزان قبل از مراجعه برای افزایش اطمینان تان می توانید به آدرس اینستاگرام دکتر پورکیان مراجعه و نمونه کار های وی را مشاهده کنید، سپس برای مراجعه به مطب خانم دکتر پورکیان با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

ونیر کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت یکی از راهکارهای اصلاح شکل و رنگ دندان می باشد که می تواند موجب اصلاح رنگ , مرتب کردن و بهبود شکل و اندازه دندان ها شود . بسیاری از افراد برای اصلاح شکل دندان های خود به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنند . دندان پزشکان زیبایی ممکن است راهکار های مختلفی را به بیمار پیشنهاد دهند که بسته به انتخاب بیمار قابل اجرا است . ونیر کامپوزیت یکی از بی خطر ترین و موثر ترین راه ها در داشتن دندان های زیبا و ایجاد بهترین لبخند می باشد . هدف از لامینیت دندان , اصلاح طرح و فرم لبخند است.

لامینت (ونیر) پوسته‌های بسیار باریکی از سرامیک یا مواد رزین کامپزیت دندانی است که روی دندان قرار داده می‌شود. این عمل با بی‌حسی موضعی بسیار جزیی یا حتی بدون بی‌حسی انجام می‌شود و انتخابی ایده‌آل برای زیبا ساختن دندان‌های پیشین محسوب می‌شود. از لامینیت دندانی برای پوشاندن تغییر رنگ دندان استفاده می‌شود تا دندان‌ها دوباره سفید و طرح لبخند زیبا شود. تقبل هزینه لمینیت دندان برای بسیاری از بزرگسالان تمایلی به استفاده از بریس‌ها، یا دستگاه‌های ارتودنسی نداشته و نمی‌خواهند برای صاف کردن و سفید کردن دندان دندان‌هایشان وقت و هزینه صرف کنند ، مناسب است.

 

 

کامپوزیت دندان در ستار خان و غرب تهران

شاید شما عزیزان تصور می کنید کامپوزیت های سفید رنگ بسیار محکم و برای دندان های جلو مناسب می باشند در صورتی که این گونه نیست. کامپوزیت دندان علاوه بر زیبایی باید برای سلامت دندان ها نیز مفید باشند و لایه لایه عاج و مینا دندان را ترمیم کنند در عین حال استحکام نیز داشته باشند، در این صورت است که می توان از کامپوزیت برای دندان های جلو استفاده کرد.طول عمر این روش درمانی به عوامل متعددی ازجمله مراقبت های پس از درمان بستگی دارد. اگر شما عزیزان به توصیه های دندانپزشک زیبایی خود برای نگه داری و مراقبت صحیح دندان های خود عمل کنید، مطمئن باشید برای مدت زمان طولانی آن ها را خواهید داشت. در غیر این صورت پس از گذشت مدتی لازم است برای تعویض کامپوزیت به دندانپزشکی مراجعه کنید.

مزایای انجام کامپوزیت دندان در ستار خان و غرب تهران

یکی از مهم ترین مزایای این تکنیک این است که بدون وارد کردن کوچکترین آسیبی به دندان ها، بر روی آن ها قرار می گیرند و زیبایی و درخشندگی را برای دندان های فرد به وجود می آورند. از همین رو می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • به تراشیدن نیازی ندارد.
 • فشار های بسیاری را متحمل می شود.
 • می توان پس از استفاده آن را ترمیم کرد.
 • ظاهری همانند دندان های طبیعی دارد.
 • به کمک آن می توان رنگ و حالت دندان ها را بهبود ‌بخشید.
 • برای ترمیم های جزئی دندان های جلویی می توان از ونير کامپوزيت استفاده کرد.
 • در روش ونير کامپوزیت دندان در ستار خان و غرب تهران ، آماده سازی دندان در بازه زمانی کوتاهی انجام می گیرد و هزینه آن نیز نسبت به دیگر خدمات دندانپزشکی زیبایی مقرون به صرفه تر است.
 • از ونير کامپوزيت می توان برای بستن فواصل کوچک مابین دندان ها نیز استفاده کرد.
 • چنانچه یکی از دندان ها کمی کج باشد ، ونير کامپوزيت امکان هم ردیف شدن آن با سایر دندان ها را فراهم می کند.

کاربرد های کامپوزیت

برای بهبود تمام مشکلات ظاهری دندان می توانیم از این روش استفاده کنیم ، مگر در مواقعی که دندانپزشک روش دیگری را مناسب بداند . لب پریدگی دندان ، شکستگی دندان ، دندان ترک خورده ، سیاه شدن دندان ، زرد بودن دندان و رفع فاصله بین دندان از رایج ترین موارد قابل درمان با این تکنیک هستند . به دلیل مزایای بالای این روش برخی از افراد به این روش لقب ارتودنسی فوری داده اند ، زیرا به سرعت ناهنجاری های مرتبط با دندان را برطرف می کند .

 • پر کردن و ترمیم کردن دندان ها
 • تغییر رنگ دندان ها
 • ایجاد زیبایی در دندان ها و غیره می باشد.

نمونه کار کامپوزیت دندان در ستار خان ، غرب تهران

کامپوزیت دندان - دکتر پورکیان

آیا شما کاندیدای مناسبی برای کامپوزیت دندان در ستار خان هستید؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای افراد متقاضی این پروسه به وجود بیاید این است که از کجا بدانیم کاندید مناسبی برای انجام این پروسه هستیم؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم این تکنیک یکی از بهترین روش های افزایش زیبایی و به وجود آوردن لبخندی زیبا و جذاب می باشد. با این روش می توان تمامی عیوب و نواقص دندان ها مانند کج بودن یا وجود داشتن فاصله میان آن ها را از بین برد. البته لازم به ذکر است که نمی توان با استفاده از این روش مشکلات حاد و شدید را پوشش داد. به طور کلی می توانیم بگویم اگر شما دندان های سالمی دارید ، اما به دلیل وجود فاصله یا کج بودن آن ها خجالت می کشید و در میان جمع لبخند نمی زنید می توانید اقدام به انجام این روش درمانی و زیبایی کنید. اما چنانچه دارای ویژگی های زیر هستید بهتر است برای افزایش زیبایی لبخندتان از روش دیگری استفاده کنید. این ویژگی ها عبارت اند از:

 • دندان های برجسته

درست است که کامپوزیت دندان  لایه بسیار نازکی است ، اما زمانی که بر روی دندان ها قرار می گیرد باعث می شود دندان ها کمی جلوتر بیایند و فرم برجسته ای به خود بگیرند. اگر شما دارای دندان های برجسته هستید ، پس از انجام این تکنیک خواهید دید که برجستگی آن ها بیشتر شده است و به همین خاطر دندانپزشک ، شرایط دندان و فک شما را قبل از اینکه شروع به انجام پروسه نماید بررسی می کند تا در صورتی که فرم دندان های شما برجسته باشد روش دیگری را به شما پیشنهاد دهد.

 • رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان

همانطور که گفتیم مراقبت های بعد از انجام این پروسه بسیار مهم و حیاتی هستند. زیرا دندان های کامپوزیت دندان شده ، زود تر از دندان های معمولی رنگ می گیرند. بنابراین بهتر است قبل از انجام هر کاری با خود صادق باشید و از خود بپرسید آیا می توانید یک رسیدگی دائم و همیشگی داشته باشید، زیرا تنها در این صورت است که شما کاندیدای مناسبی برای انجام این فرایند هستید.

 • بی نظمی بیش از اندازه

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم این راهکار می تواند بی نظمی ها ، نامرتبی های جزئی دندان را پوشش دهد و برطرف کند و در صورتی که میان دندان ها فاصله بسیار کمی وجود داشته باشد، فاصله را جبران و پر کند. اما در صورتی که وضعیت دندان ها به شکلی باشد که نیاز به ارتودنسی باشد ابتدا فرد باید نسبت به انجام آن اقدام کند. چرا که بی نظمی های بیش از حد دندانی با استفاده از این روش قابل درمان و پوشش نیستند.

از دیگر ویژگی های که کاندیدا های کامپوزیت دندان باید داشته باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کسانی که دندان های نامرتب دارند.
 • اشخاصی که دندان های شان بر روی یکدیگر است.
 • افرادی که دندان های شان دچار تغییر رنگ شده است.
 • کسانی که دچار لب پریدگی یا شکستگی دندان شده اند.
 • افرادی که دندان هایی بلند یا کوتاه دارند.

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان

سوال اغلب افرادی که کاندیدای انجام طرح لبخند هستند، تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان می باشد. با ما همراه باشید تا درباره این تفاوت اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

 • تفاوت لمینت و کامپوزیت ها در جنس و مراحل ساخت آن ها می باشد.

کامپوزیت کردن دندان یک نوع پوشش است که در دندانپزشکی ها در همان جلسه نخست توسط دندانپزشک  کامپوزیت دندان تهران ، بر روی دندان های بیمار قرار داده می شود. جنس این پوشش دهنده ها از جنس مواد ترمیمی و رنگ آن ها همانند رنگ دندان ها می باشند. با استفاده از آن ها می توان بد فرمی ها، برخی بد رنگی ها، فاصله موجود میان دندان ها، ترک های دندانی و غیره را درمان کرد.

لمینت ها نیز پوششی از جنس سرامیک می باشد که برای تهیه آن ها به 3 _ 2 هفته زمان نیاز است. لمینت ها در آزمایشگاه ها متناسب با دندان ها بیمار ساخته می شود و جهت اصلاح نامرتبی ها، به هم ریختگی ها، کوتاه یا بلندی ها، بزرگ کردن دندان های ریز و غیره استفاده می شود.
یکی از تفاوت هایی که میان کامپوزیت ونیر و لمینت ها وجود دارد، احتمال تغییر رنگ کامپوزیت ها می باشد که باید هر 6 ماه یکبار برای چکاب به دندانپزشکی مراجعه کنید.

به طور کلی می توانیم بگویم در لمینت های سرامیکی پس از تراشیدن دندان ها و قالب گیری آن ها در دندانسازی ساخته می شوند که بعد از تهیه ، فرم دهی نهایی توسط بهترین دندانپزشک کامپوزیت دندان در غرب تهران و منطقه ستار خان صورت می گیرد. در لمینت های کامپوزیتی به تراشیدن دندان ها و قالب گیری نیازی نیست و در همان جلسه توسط دندانپزشک فرم داده می شوند. قابل توجه آن هایی که تصور می کنند لمینت های کامپوزیتی از لمینت های سرامیکی ارجح تر است باید بگوییم هنگامی که دندان ها به تغییرات بیشتری نیاز داشته باشند از لمینت های سرامیکی استفاده می شود.

 • دومین تفاوت در مقاومت آن ها می باشد که مقاومت لمینت ها از کامپوزیت ها بیشتر است.
 • لمینت ها در مقایسه با کامپوزیت ها طبیعی تر می باشند که این امر سومین تفاوت بین آن ها است.

کامپوزیت دندان در ستارخان - دکتر پورکیان

آیا کامپوزیت دندان باعث جلو آمدن دندان ها می شود؟

حتما تا کنون شنیده اید که برخی از افراد ادعا می کنند که با قرار دادن کامپوزیت ، دندان ها کمی جلو می آیند و این مشکل موجب بهم خوردن ظاهر چهره آن ها می شود. این موضوع به قدری پیچیده شده است که به یک دغدغه مهم و اساسی برای بیماران تبدیل شده است. از همین رو لازم دانستیم در این بخش از مقاله به توضیح پاسخ این سوال بپردازیم.
بکی زا مشکلات احتمالی که ممکن است بعد از انجام این پروسه زیباسازی دندان ها برای متقاضیان به وجود آید جلو آمدن بیش از اندازه دندان ها می باشد. مهم ترین عاملی که باعث می شود چنین مشکلی رخ دهد ، عدم دقت و مهارت کافی دندان پزشک می باشد که این به این معنی است احتمال رخ داد چنین مشکلی در صورتی که در انتخاب دندانپزشک کامپوزیت دندان خود در غرب تهران و ستارخان یا دیگر شهر های ایران دقت نکنید بسیار زیاد می باشد. زمانی که ضخامت کامپوزیت ونیر بیشتر از حد نرمال باشد ، جلو آمدن دندان ها رخ خواهد دارد و در نهایت باعث می شود تا دندان ها حالتی مصنوعی پیدا کنند. علاوه بر آن نیز این مشکل می تواند عوارض جانبی مانند التهاب لثه ها را نیز در پی داشته باشد. در این بخش از جا دارد که مجدد به این موضوع اشاره کنیم که انجام کامپوزیت برای تمامی افراد مناسب نبوده و نیاز است تا پزشک از روش های درمانی و زیبایی دیگری برای برطرف کردن مشکلات استفاده کند. به عنوان مثال برای اشخاصی که دندان هایشان به نسبت لثه ها کمی برجسته تر می باشد یا دندان هایشان نامنظم است به هیچ عنوان گزینه ای مناسب برای انجام این فرایند محسوب نمی شوند.

لک شدن کامپوزیت دندان

یکی از مهم ترین مشکلاتی که افراد بعد از انجام این عملیات در صورت رعایت نکردن نکات مراقبتی و مصرف نوشیدنی ها و مواد رنگی و همچنین عدم رعایت بهداشت و مسواک زدن با آن رو به رو می شوند ، لک شدن کامپوزیت ها می باشد. همانطور که در طول مقاله اشاره شد برای جلوگیری از ایجاد لک بر روی کامپوزیت ها ، بهترین دندانپزشک کامپوزیت ونیر غرب تهران و منطقه ستار خان نکاتی را بیان می کند که لازم است از همان ابتدا مورد توجه قرار گیرد. یکی از مهم ترین عواملی که باعث به وجود آمدن این مشکل می شود ، رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان می باشد. زمانی که شما نکات مراقبتی را رعایت نکنید ، باعث می شوید تا بر روی دندان ها جرم های ایجاد شود که در نهایت موجب تغییر رنگ دندان ها شود. برخورداری از یک رژیم غذایی مناسب تا حد بسیار زیادی در حفظ رنگ دندان ها تاثیر می گذارد. از همین رو مصرف مواد غذایی و نوشیدنی هایی که حاوی رنگدانه هستند ، دوری کنید. به عبارتی دیگر میزان مصرف قهوه ، چای ، نوشابه و دیگر مواد خوراکی حاوی رنگدانه را به حداقل برسانید. همچنین از مصرف دخانیات و سیگار خودداری کنید چرا که مصرف دخانیات به خصوص سیگار می تواند بر روی رنگ کامپوزیت ها تاثیر بگذارد.

فیلم کامپوزیت ونیر توسط بهترین دندانپزشک کامپوزیت دندان غرب تهران

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

 • بهترین کار در این دوران استفاده صحیح و به موقع از مسواک جهت تمیز کردن دندان ها می باشد.
 • مصرف مواد غذایی بسیار سفت مانند آجیل و فندوق و غیره به کامپوزیت ها آسیب می زنند.
 • مصرف نوشیدنی های رنگی ازجمله چای و قهوه و غیره را به حداقل برسانید.
 • در صورت مصرف نوشیدنی های رنگی حتما مسواک بزنید.
 • در ساعات اولیه از مصرف خوراکی های رنگی بپرهیزید.
 • با مشورت دندانپزشک می توانید برای شستشوی دهان و دندان های خود از دهانشویه ضد پلاک میکروبی استفاده کنید.
 • اگر در هنگام خواب دندان قروچه می کنید از نایت گرد استفاده کنید.

ارتودنسی بهتر است یا کامپوزیت دندان؟

همان طور که پیش تر نیز گفته شد یکی از موارد استفاده از کامپوزیت ، برطرف شدن نامنظمی های خفیف موجود در دندان است. دندانپزشک با توجه به میزان نامنظمی های موجود ، اندازه دندان ها همچنین فک ها تصمیم می گیرد که کدام مورد درمان برای شما تجویز شود. اگر در سایز فک ها و روابط دندان ها نا منظمی مختصری موجود باشد در این صورت می توان از کاپوزیت دندان استفاده کرد. زمان طولانی استفاده از ارتودنسی یکی از محدودیت های آن است. اشخاصی که برای جابجا شدن دندان ها مشکل زمانی دارند و دندان های خیلی نامنظمی ندارند می توانند از کامپوزیت دندان در غرب تهران بهره ببرند.

بهترین رنگ کامپوزیت دندان

انتخاب رنگ چالشی است که تمام افراد با آن مواجه می شوند ، زیرا در واقع رنگ مناسب کامپوزیت ونیر در ستارخان برای هر شخصی متفاوت می باشد و به موارد زیادی بستگی دارد. اشخاصی که رنگ چشم ، مو و پوست روشنی دارند معمولا از رنگ های روشن تر استفاده می کنند بدون اینکه خیلی مشخص باشد یا جلب توجه زیادی کند. اما برعکس اشخاصی که پوست و موی تیره تری دارند ، رنگ متناسب با پوست شان انتخاب می شود. به طور کلی اگر می خواهید دندان های طبیعی داشته باشید ، با کمک دندان پزشکتان رنگ طبیعی به سمت روشن را انتخاب کنید. برای انتخاب راحت رنگ ، دندانپزشک یک یا دو دندان شما را به صورت موقت از بین رنگ های انتخابی شما کامپوزیت می کند تا در انتخاب رنگ انتخاب بهتری داشته باشید. در کل می توان گفت انتخاب رنگ به سلیقه افراد بستگی دارد.

سوالات متداول کامپوزیت دندان و پاسخ دکتر پورکیان

 • برای اصلاح طرح لبخند نیاز به چند واحد کامپوزیت می باشد ؟

هر واحد از کامپوزیت ، یک دندان را می پوشاند در نتیجه پس از معاینه بیمار و بررسی دندان های بیمار مشخص می شود که چند واحد کامپوزیت برای اصلاح طرح لبخند نیاز است .

 • آیا کامپوزیت دندان درد دارد؟

در صورتی که دندان ها با ترمیمی که بر اثر سایش یا پوسیدگی دندان ها ایجاد می شود ، انجام نشود کامپوزیت ونیر بدون درد و بی حسی انجام می شود.

 • برای رفع نامنظم بودن دندان ها کامپوزیت مناسب است یا ارتودنسی ؟

جواب به این سوال بدون معاینه بیمار غیرممکن است زیرا روش مناسب برای برطرف کردن نا منظم بودن دندان ها بستگی به میزان نامنظم بودن دندان ها دارد . گاهی با انجام کامپوزیت می توان فاصله یا نامنظم بودن جزئی دندان ها را برطرف کرد ولی گاهی اوقات تنها راه برطرف کردن نامنظم بودن دندان ها انجام ارتودنسی دندان می باشد.

 • قیمت کامپوزیت دندان در ستار خان و غرب تهران چقدر است؟

قیمت این تکنیک در کلینیک های دندانپزشکی با توجه به تجربه و مهارت دندانپزشک و منطقه جغرافیایی، متفاوت است که پس از معاینه و بررسی های لازم مشخص می شود.

 • چه کسانی مناسب کامپوزیت دندان هستند؟

در طول مقاله به این مورد که چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام این پروسه هستند پرداخته ایم اما به طور خلاصه باید بگویم افرادی که دندان هایشان مشکلاتی چون : نامنظم بودن دندان ها ، فاصله بین دندانی ، دندان های بد رنگ ، دندان های کوتاه و غیره دارند کاندید مناسبی برای انجام این فرایند می باشند.

 • کامپوزیت چه مدت ماندگاری دارد ؟

مدت زمان ماندگاری ارتباط مستقیم با نحوه مراقبت دارد بنابراین زمان ثابتی جهت دوام و ماندگاری کامپوزیت ها وجود ندارد. اگر مراقبت های ذکر شده را به خوبی انجام دهید می توانید توقع داشته باشید که کامپوزیت ها مدت زمان بسیار زیادی ماندگاری داشته باشند در غیر این صورت پس از گذشت چند ماه یا یکسال ، کامپوزیت های انجام شده دچار تغییرات خواهند شد.

 • کامپوزیت دندان چه عوارضی دارد ؟

ونیر کامپوزیت به خودی خود هیچ گونه عوارضی ندارد و میزان مهارت دندانپزشک است که منجر به بروز عوارض یا عدم بروز عوارض می شود. اگر برای قرار دادن کامپوزیت بیش از اندازه تراشیده شود ، به مینای دندان آسیب می رسد بنابراین دندانپزشک باید بداند تا چه اندازه تراشیدن دندان مناسب است. اگر در انتخاب دندانپزشک دقت بالایی داشته باشید و یک دندانپزشک ماهر را انتخاب کنید هرگز دچار عوارض نخواهید شد.

 • از چه پزشکی برای استفاده از ونیر کامپوزیت مشاوره بگیرم؟

برای اینکه بدانید آیا کامپوزیت دندان برای شما مناسب است و نتیجه مطلوبی ارائه می دهد نیاز است تا با یک دندانپزشک متبحر و مجرب صحبت کنید و از او مشاوره بخواهید. یک دندانپزشک زیبایی خوب و مجرب در تهران می تواند پروسه قرار دهی کامپوزیت بر روی دندان های شما را انجام دهد و به شما در این زمینه کمک کند.