این روز ها داشتن لبخندی بسیار زیبا آرزوی هر شخصی می باشد که با پیشرفت علم، روش های متعددی برای رسیدن به دندان های زیبا به وجود آمده است که یکی از این روش ها کامپوزیت دندان می باشد. این روش درمانی به ونیر کامپوزیتی و لمینت کامپوزیتی نیز شهرت دارد. نقطه عطفی در دندانپزشکی ها به ویژه دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی می باشد. در ادامه این مقاله دکتر رزیتا پورکیان مطالبی را بیان نموده اند که خواندن آن ها خالی از لطف نیست. چرا که شما را با این روش درمانی بیشتر آشنا می کند.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان در دندانپزشکی های تهران ، غرب تهران ، ستار خان و سایر نقاط ایران جهت ترمیم یا درمان های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها لایه هایی می باشند که با هنرمندی بسیار بر روی دندان ها قرار می گیرند و زیبایی و درخشندگی را برای افراد به ارمغان می آورند. این کامپوزیت ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام از نظر جنس و استحکام با یکدیگر متفاوت هستند.

اگر به دنبال داشتن لبخندی زیبا هستید در انتخاب دندانپزشک خود بسیار دقت کنید. دندانپزشکی را انتخاب کنید که از نظر مهارت، تجربه، مواد مورد استفاده هنگام درمان اطمینان داشته باشید. توصیه ما به شما عزیزان دکتر رزیتا پورکیان ، بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ستارخان و غرب تهران است، با مراجعه به مطب خانم دکتر پورکیان می توانید از بهترین نتیجه پس از درمان کامپوزیت دندان بهره مند شوید.

درضمن شما عزیزان قبل از مراجعه برای افزایش اطمینان تان می توانید به آدرس اینستاگرام دکتر پورکیان مراجعه و نمونه کار های وی را مشاهده کنید، سپس برای مراجعه به مطب خانم دکتر پورکیان با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

کامپوزیت دندان های جلو در غرب تهران

شاید شما عزیزان تصور می کنید کامپوزیت های سفید رنگ بسیار محکم و برای دندان های جلو مناسب می باشند در صورتی که این گونه نیست. کامپوزیت دندان علاوه بر زیبایی باید برای سلامت دندان ها نیز مفید باشند و لایه لایه عاج و مینا دندان را ترمیم کنند در عین حال استحکام نیز داشته باشند، در این صورت است که می توان از کامپوزیت برای دندان های جلو استفاده کرد.

 

طول عمر کامپوزیت ها

طول عمر این روش درمانی به عوامل متعددی ازجمله مراقبت های پس از درمان بستگی دارد. اگر شما عزیزان به توصیه های دندانپزشک زیبایی خود برای نگه داری و مراقبت صحیح دندان های خود عمل کنید، مطمئن باشید برای مدت زمان طولانی آن ها را خواهید داشت. در غیر این صورت پس از گذشت مدتی لازم است برای تعویض کامپوزیت دندان به دندانپزشکی مراجعه کنید.

مزایای کامپوزیت دندان در ستار خان

یکی از مهم ترین مزایای این تکنیک این است که بدون وارد کردن کوچکترین آسیبی به دندان ها، بر روی آن ها قرار می گیرند و زیبایی و درخشندگی را برای دندان های فرد به وجود می آورند. از همین رو می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • به تراشیدن نیازی ندارد.
 • فشار های بسیاری را متحمل می شود.
 • می توان پس از استفاده آن را ترمیم کرد.
 • ظاهری همانند دندان های طبیعی دارد.

کاربرد های کامپوزیت

 • پر کردن و ترمیم کردن دندان ها
 • تغییر رنگ دندان ها
 • ایجاد زیبایی در دندان ها و غیره می باشد.

نمونه کار بهترین دندانپزشک زیبایی و ترمیمی در ستار خان تهران

کامپوزیت دندان

 

کاندیدای مناسب از نظر بهترین دندانپزشک زیبایی در ستارخان

 • کسانی که دندان های نامرتب دارند.
 • اشخاصی که دندان های شان بر روی یکدیگر است.
 • افرادی که دندان های شان دچار تغییر رنگ شده است.
 • کسانی که دچار لب پریدگی یا شکستگی دندان شده اند.
 • افرادی که دندان هایی بلند یا کوتاه دارند.

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان

سوال اغلب افرادی که کاندیدای انجام طرح لبخند هستند، تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان می باشد. با ما همراه باشید تا درباره این تفاوت اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

 • تفاوت لمینت و کامپوزیت ها در جنس و مراحل ساخت آن ها می باشد.

کامپوزیت دندان یک نوع پوشش است که در دندانپزشکی ها در همان جلسه نخست توسط دندانپزشک بر روی دندان های بیمار قرار داده می شود. جنس این پوشش دهنده ها از جنس مواد ترمیمی و رنگ آن ها همانند رنگ دندان ها می باشند. با استفاده از آن ها می توان بد فرمی ها، برخی بد رنگی ها، فاصله موجود میان دندان ها، ترک های دندانی و غیره را درمان کرد.

لمینت ها نیز پوششی از جنس سرامیک می باشد که برای تهیه آن ها به 3 _ 2 هفته زمان نیاز است. لمینت ها در آزمایشگاه ها متناسب با دندان ها بیمار ساخته می شود و جهت اصلاح نامرتبی ها، به هم ریختگی ها، کوتاه یا بلندی ها، بزرگ کردن دندان های ریز و غیره استفاده می شود.
یکی از تفاوت هایی که میان کامپوزیت دندان و لمینت ها وجود دارد، احتمال تغییر رنگ کامپوزیت ها می باشد که باید هر 6 ماه یکبار برای چکاب به دندانپزشکی مراجعه کنید.

به طور کلی می توانیم بگویم در لمینت های سرامیکی پس از تراشیدن دندان ها و قالب گیری آن ها در دندانسازی ساخته می شوند که بعد از تهیه ، فرم دهی نهایی توسط دندانپزشک صورت می گیرد. در لمینت های کامپوزیتی به تراشیدن دندان ها و قالب گیری نیازی نیست و در همان جلسه توسط دندانپزشک فرم داده می شوند. قابل توجه آن هایی که تصور می کنند لمینت های کامپوزیتی از لمینت های سرامیکی ارجح تر است باید بگوییم هنگامی که دندان ها به تغییرات بیشتری نیاز داشته باشند از لمینت های سرامیکی استفاده می شود.

 • دومین تفاوت در مقاومت آن ها می باشد که مقاومت لمینت ها از کامپوزیت ها بیشتر است.
 • لمینت ها در مقایسه با کامپوزیت ها طبیعی تر می باشند که این امر سومین تفاوت بین آن ها است.

 

کامپوزیت دندان

 

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

 • بهترین کار در این دوران استفاده صحیح و به موقع از مسواک جهت تمیز کردن دندان ها می باشد.
 • مصرف مواد غذایی بسیار سفت مانند آجیل و فندوق و غیره به کامپوزیت ها آسیب می زنند.
 • مصرف نوشیدنی های رنگی ازجمله چای و قهوه و غیره را به حداقل برسانید.
 • در صورت مصرف نوشیدنی های رنگی حتما مسواک بزنید.
 • در ساعات اولیه از مصرف خوراکی های رنگی بپرهیزید.
 • با مشورت دندانپزشک می توانید برای شستشوی دهان و دندان های خود از دهانشویه ضد پلاک میکروبی استفاده کنید.
 • اگر در هنگام خواب دندان قروچه می کنید از نایت گرد استفاده کنید.

قیمت کامپوزیت دندان در ستار خان

قیمت این تکنیک در کلینیک های دندانپزشکی با توجه به تجربه و مهارت دندانپزشک و منطقه جغرافیایی، متفاوت است که پس از معاینه و بررسی های لازم مشخص می شود.